Cilt Bakımı

Cilde Yaz Bakımı Nasıl Yapılmalı

Cilde Yaz Bakımı Nasıl Yapılmalı, Yaz aylarında cildinize en iyi gelecek olan yaz maskeleri genel olarak hassas içerikli olan bakım kürleri şeklinde karşımıza çıkıyor. Cilde yaz bakımı uygulamak isteyen kişilerin özellikle tercih edebilecekleri son derece etkili olan bakım kürleri genel olarak bitkisel içerikli olarak karşımıza çıkıyor. Bitkisel yaz bakımı kürleri içinde özellikle yaz meyveleriyle yapabileceğiniz yulaf maskesi ve avokado maskesi, limon peelingi gibi cilt bakım kürleri yaz aylarında en sık tercih edebileceğiniz son derece etkili olan maskeler şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Avokado Maskesi

Kış mevsiminde kuruyan ve sert etkiye maruz kalan cildinizi yumuşatmak ve canlandırmak için avokado maskesiuygulayabilirsiniz. 1 olgun avokadoyu püre haline getirin ve bu püreye limon suyu ekleyin. Bu karışımı cildinize sürün ve 10 dk bekletin. Cildinizde ki pürüzlü etkiyi alarak daha berrak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Yulaf Maskesi

Pişirilmiş yulafı yüzünüze sürün ve 15 dakika kadar bekletin ve sonrasında ılık su ile yıkayın. Yulaf maskesini tüm vücudunuza da uygulayabilirsiniz. Cildiniz de ki değişimi yıkadığınız da anlayabilirsiniz. Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlamak ve ciltte ki siyah noktalardan kurtulmak için son derece etkilidir.

Limon Peelingi Maskesi

Yağlı ciltlere uygulanan bu maske genel olarak 2 yemek kaşığı rendelenmiş limon kabuğunu yine 2 yemek kaşığı buğday kepeği ile karıştırarak biraz su ekleyin ve bu karışımı yüzünüze masaj yaparak yayın ve yıkayın.