Her gün bir bardak pancar suyu içmenin inanılmaz etkisi
Sağlık Yazıları

Her gün bir bardak pancar suyu içmenin inanılmaz etkisi

Yapılan araştırmalara göre her gün bir bardak pancar suyu tüketmek, takip eden 24 saat boyunca tansiyonun düzenlenmesine yardımcı oluyor. Pancar suyu tüketimi ile yüksek giden tansiyonuzu kontrol edebilir belki de ilaçlarınızdan bile kurtulabilirsiniz. 

YÜKSEK TANSİYONA DİKKAT 

Yüksek tansiyon, ani ölümle sonuçlanabilen son derece ciddi bir hastalık. Kontrol altına alınamaması durumunda damar yapısında geri dönüşü zor hasarlar bırakarak, tüm vücut sağlığını tehdit eder hale gelir. Tansiyon normalse damarlardaki kan akımı yavaştır, ancak yüksek tansiyonunuz varsa yüksek basınç ile adeta damar iç duvarınız yıpranmaya başlar. Bu ciddi duruma karşı önleminizi baştan almalısınız.

GENÇLERDE DE GÖRÜLÜYOR

Harvard’da yapılan araştırmalara göre, yüksek tansiyon Amerika’daki ölümlerin yüzde 15’inden fazlasında aktif rol oynuyor. Ayrıca yüksek tansiyon, kalp krizi ve felç gibi önde gelen ölüm nedenlerinin yanı sıra anevrizmalar, kognitif düşüş ve böbrek yetmezliği riskini de artırır. Hipertansiyon, genelde orta yaş üzeri kişilerde görülen bir hastalıkken malesef günümüzde gençlerde de görülmeye başlandı.