Terenin Yararları Nelerdir? Tere Neye İyi Kazanç?
Genel Sağlık

Terenin Yararları Nelerdir? Tere Neye İyi Kazanç?

Tipik bir garnitür ve serin abuhava koşullarında yetişen bir sebze olan terenin boyu yapılacak çok az bir bakımla iki metreye kadar çıkabilmektedir. Tüye benzeyen yaprakları olgunluk yarıyılında sarih renkli ve pembe çiçeklerle zenginleşirken, genellikle terenin yapraklarının harcandığı ve salataların bırakılmazı olduğundan da bahsedilebilir. Tere banal koşullar altında buzdolabında 5 güne kadar saklanabilirken sırça kavanozların içine bir ölçü su koyularak terenin uzun bir vakit saklanabilmesi de muhtemeldir. Terenin tohumunun yararları göz önüne alındığında, terenin sıhhat açısından en ehemmiyetli yararları, içerisinde olan mineraller ve vitaminler olarak belirtilmekle beraber, terenin linolik asit, demir, folik asit, kalsiyum, C vitamini, E vitamini ve A vitamini açısından zengin olduğu da ifade edilmektedir.

Tere Bir Hayli Güzergahtan Ehemmiyetli Faydalar Sağlıyor

Tere gerçeğinde asırlardır muhtelif hastalıkların rehabilitasyonunda kullanılmakla beraber hastalık ve karmaşıklıkları önleyici güzergahları çok daha fazladır. Tere, Hindistan’da doğum sonrası ortaya çıkan negatiflikler için çok uzun bir zamandır kullanılmakla beraber, terenin akciğere yararı istikametinden solunum yolları gevşetilmesi, bronşit ve astım hastalıklarının semptomlarının giderilmesi istikametinden büyük faydalar sağlarken portakaldan daha çok C vitamini kapsaması özelliği de ehemmiyetli bir ayrıntıdır. Terenin tansiyona tesiri gözle görülebilir bir biçimde pozitif tesirler sağlarken, kan şekerinin düşmesi bakımından da ehemmiyetli tesirleri vardır.

Terenin Yararları

Terenin kumpaslı olarak harcanması kansere tutulma tehlikesini ehemmiyetli oranda eksiltmektedir. Diyabet mevzusunda oldukça pozitif tesirler sağlayan tere, zayıflamak isteyenlerin perhiz listelerinin de bırakılmazı vaziyetindedir. Terenin bayan hastalıkları ve adet kumpassızlıklarının giderilmesi mevzusunda ehemmiyetli yararları bulunurken, bebeğini emziren annelerin süt ölçüsünün de çoğaldırılmasını sağlamaktadır. Terenin iştah açıcı ve sindirim sistemine iyi gelen bir hayli özelliği bulunmakla beraber Kabızlıkla gayrette fantastik tesirler sağlamaktadır.

Meyan Kökünün Yararları Nelerdir? Ne İşe Fayda? Tıklayın!

Civanperçemi Çayı Nasıl Yapılır? Yararları Hasarları Nelerdir? Neye İyi Kazanç? Tıklayın !

Sigaranın Hasarlarına Karşı TERE KÜRÜ..! Tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir