Spor sakatlıklarında uygulanan şuurlu ilkyardım iyileşme zamanını kısaltır
Genel Sağlık

Spor sakatlıklarında uygulanan şuurlu ilkyardım iyileşme zamanını kısaltır

2 yemek kaşığı ekstra sızma zeytinyağı
2 yemek kaşığı bilye limonu suyu
1 yemek kaşığı Dijon hardalı
Yarım kilo taze kalkan, yavru morina, kılıç, somon veya tuna balığı, 2,5 cm’lik dilimler hâlinde kesilmiş
Yarım büyük kırmızı soğan, uzunlamasına dörde ayrılınmış yarım yeşil dolmalık biber, tohumu ve çekirdekleri arınılmış ve dört parçaya ayrılınmış yarım kırmızı dolmalık biber, tohumu ve çekirdekleri arınılmış ve dört parçaya ayrılınmış 2 çeri domates, yağ, bilye limonu suyu ve hardalı sırça pişirme kabına dökün. İyice karıştırın. Balığı 2,5 cm’lik 16 küp parçaya ayrılın. Hazırladığınız salamuranın üzerine bir katman halinde yerleştirin. Üzerini kapanp 5-10 dakika buzdolabında bekletin. Salamuranın balıkların her tarafına bulaşmasını sağlamak için öbür taraflarını çevirin ve 5 dakika daha bekletin.
Izgarayı evvelden ısıtın. Balıkları salamuradan çıkarıp azıcık silkeleyin. Soğan katmanını iyice ayırın. Balık ve sebzeleri dört adet şişe takın. Soğan, dolmalık biber ve domatesleri farklı sıralarla şişe dizebilirsiniz. Kalan salamurayı balıkların üzerine fırçayla sürün.
Şişleri ızgara tepsisine, ateşten takribî 10 cm uzakta olacak biçimde yerleştirip 3 dakika bekleyin. Balıkları çevirip üzerlerine yine salamura sürün. 3-4 dakika daha veya balıkların transparanlığı kaybolana ve sebzeler yumuşayana kadar pişirmeye devam edin.
Hemen servis edin.

4 şahsiyet

GIDA KIYMETLERİ
Her Porsiyonda: 216 kalori, 25 g protein, 6 g karbonhidrat, 10 g yağ, 1 g doymuş yağ, 158 mg sodyum, 36 mg kolesterol, 1 g lif

Botextra; haber botu , film botu, dizi botu, wordpress botu.Akıllı içerik sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir