Cilt Bakımı

Siyah Noktalarınızla Vedalaşın

Günümüzde en büyük cilt problemlerinden bkocaman da geniş gözenekler ve siyah noktalar. Etrafsal etmenler, doğru tur ve havluyla ihtiyarlama veya genetik kaynaklı olabilen gözenek ve siyah noktaları eksiltmen hatta yok etken muhtemel. Hoşluk uzmanlarının hazırladığı sıkı bir bakımla porselen gibi bir cilde sahip olabilirsin. İşte yapman gerekenler:

Makyajını pakle

Makyajını çıkarmadan yatağa girmek siyah noktalara yol açan en ehemmiyetli sebeplerinden bkocamandır. Gece boyunca cildinde kalan makyaj, gözeneklerinin yağ ve lekeyle dolmasına sebep olur. Unutma, genişleyen ve tıkanan gözenekler zamanla sana siyah nokta olarak geri dönecekler. Bundan korunmak için, cildini makyaj arınma suyu ile arınmalısın. Maskaranı konuta geldiğinde makyaj çıkarma mendili ile çıkarabilirsin.

Cildini buhara tut

Böylece buharla yumuşayan ve arınılan cildin peeling için uygun olacaktır. Minik hareketlerle, cildinde kalan siyah noktaları temizleyebilirsin. Buhar maskesini iki haftada bir yinelemelisin. Buhar, cildine yerleşen yağı ve lekeyi arınmada en kolay ve pratik yoldur. Bunun için, büyük bir kâseyi sıcak su ile doldur. Suratını buhara ıslatmak cilt bakımının olmazsa olmazlarındandır! Kesinlikle her sabah ve akşam cildini ıslatmalısın. Böylece cildinde siyah nokta yaradılışına engelleyebilirsin.

Gözeneklerini buzla küçült

Geniş gözenekler için acil bir çözüme gereksinimin varsa, suratını buzla yıkamalısın. Buz gözeneklerinin bir vakit için küçülmesine destekçi olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir