Sivilcelerinize Gülsuyu İle Veda Edin
Cilt Bakımı

Sivilcelerinize Gülsuyu İle Veda Edin

Uzmanlar cilt bakımı için senelerdir kullanılan gülsuyunun bereketlerine tekerrür dikkat topluyor. Dr. Ata Nejat Ertek, “Cildi ıslatma ve arınma özelliğine sahip gülsuyunu, buzdolabında gizleyip soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda suratınızın kan dolaşımını da süratlendirmiş olursunuz.

Böylece gülsuyu ile ıslayan suratınız, natürel canlı görünümüne de kavuşur. Özellikle makyaj arınmak için yararlanabilirsiniz. Gülsuyunda dikkat edeceğiniz en ehemmiyetli husus yüzde 100 natürel olmasıdır. Gülsuyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem balansını sağlar, kuru cildi ıslatır, iltihaplı sivilce ve sivilcelerle savaşır.

Gülsuyunun cilde öteki bazı yararları ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve kabarıklığı alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler gibi. Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere Gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp suratınıza uygulayın. Bu maskeyi yeniden gülsuyu ile arının. Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk desteği ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu harekât sivilceleri kurutacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.