Sivilcelerin Fobili Düşü Gülsuyu
Cilt Bakımı

Sivilcelerin Fobili Düşü Gülsuyu

Cildiye Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sivilcelere karşı gülsuyu teklifinde bulundu. Ertek, “Seneler evvel keşfedilen gülsuyu cilt için oldukça bereketlidir. Hoş kokusunda yararlanılarak gereksinim halinde parfüm bedeli verilmiş, aynı zamanda cilt bakımında da kullanılmış.” dedi.

Cildiye Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, sivilcelere karşı gülsuyu teklifinde bulunarak şöyle konuştu: “Cildi ıslatma ve arınma özelliğine sahip gül suyunu, buzdolabında gizleyip soğuk soğuk uygularsanız, aynı zamanda suratınızın kan dolaşımım da süratlendirmiş olursunuz. Böylece gülsuyu ile ıslayan suratınız, natürel canlı görünümüne de kavuşur. Özellikle makyaj arınmak için yararlanabilirsiniz.

Gülsuyunda dikkat edeceğiniz en ehemmiyetli husus yüzde 100 natürel olmasıdır. Gülsuyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem balansını sağlar, kuru cildi ıslatır; iltihaplı sivilce ve sivilcelerle savaşır. Gülsuyunun cilde değişik bazı yararlan ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve kabarıklığı alır, tıkanmış gözenekleri açar, cilde ışıltı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler gibi. Yağlı cilt görünümünü ortadan kaldırmak için haftada 2 kere Gül suyunu pudra ile karıştırarak maske hazırlayıp suratınıza uygulayın. Bu maskeyi yeniden gülsuyu ile arının.

Sivilceli ciltler için ise sabah saatlerinde de bir pamuk takviyeyi ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu operasyon sivilceleri kurutacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir