Cilt Bakımı

Selülite portakal yağı

ShiffaHome Marka İdareyicisi Sevil Gülsoy, selülitlerinden rahatsız olan bayanlar için portakal yağının çözüm olabileceğini belirtti.

  ShiffaHome Marka İdareyicisi Sevil Gülsoy,  bayanların selüloit meselesine değindi. Gülsoy, bayanların genel olarak rahatsızlık dinlediği yağlanmalar için portakal yağını önerdi. Selülitin, hormonel bozukluklardan  kaynaklanabileceğinin altını çizen Gülsoy, “Selüloit, yaygın olan adıyla selülit hormonel bozukluklardan da kaynaklanabilen bir dolaşım hastalığıdır. Fakat ne yazık ki yalnızca yaza doğru akla geliyor ve kurtulma mücadelesine giriliyor. Bu elbette yanlış bir yaklaşımdır. Yaza doğru rejime giren bayanların neredeyse hepsinde bir selülit telaşı da görülür. Ancak selülit fark edildiği anda, rehabilitasyonuna başlanılması gerekir. İleri ki ebatlarda damar zarlarını iyice sararak damar yetmezliğine kadar ilerleyebilir. İşte bu nedenden dolayı mevsimlere göre hareket etmemek gerekiyor. Görüntüsünden ziyade hastalığın kendisinin rahatsız etmesi gerekiyor. Kaldı ki selülit sızılara da neden olabiliyor” dedi.

 

  Gülsoy, selülitin çoğunlukla basen bölgelerinde görüldüğünü belirterek, “Selülit olup olmadığını teşhis etmek çok güç değildir. Çoğunlukla basenlerde görülen selülit, bilek ve dizlerin iç taraflarında, kaba ette de görülebilir. İki parmak arasında bunalan bölgede portakal kabuğu görünümü varsa selülit de var demektir. Bu yağ topaklarını ise bir perhizle değil ancak dolaşımı tertip edici besinlerle, yağ yakıcı egzersiz ve masajlarla giderebilirsiniz. Bu masaj ve egzersizleri uygularken de bazı nebatsal yağlardan destek alınabilinir. Misalin portakal yağı. A ve C vitaminleri ile protein bakımından zengin olan portakal aynı zamanda limonen faktör maddesini de kapsıyor. Meyve kabuklarından elde edilen portakal uçucu yağı cilde masaj usulüyle uygulanıyor. Özellikle selülit için seçim edilen bu yağın gözenek sıkılaştırıcı ve kan akışını uyarıcı tesirlerinin olduğu söyleniyor. Yalnızca selülitte değil sivilceli bölgelere ve açılan gözeneklere de uygulanan bu yağ hücre yenileyici, yağ balansını sağlayıcı olarak da kullanılabiliniyor” diye konuştu.
  
  Portakal yağının yakıcı tesiri ile cilt alt dokusundaki yağların harekete geçmesine destek etiğini bu sayede ise selülit rehabilitasyonuna destek verdiğini söyleyen Gülsoy, “Kumpaslı olarak birkaç ay kullanılması gereken bu yağın kesinlikle şuurlu bir masajla kullanılması gerekiyor. Masajında tesiri ile dolaşım uyarılmış oluyor. Kullanıma hazır olarak sunulan mahsuller arasında ise Softem ve Shiffa Home markaları da bulunuyor” biçiminde konuştu.

  İSTANBUL İHA 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir