RENGINIZ KİŞİLİK YAPINIZI ELE VERIYOR
Psikoloji

RENGINIZ KİŞİLİK YAPINIZI ELE VERIYOR

İnsanların kişilik yapısını ve mümkün tavırlarını tespit etmeye müteveccih çok rakamda teşebbüs ve usulden bahsediliyor. Şayet bu mevzulara ilgi duyuyorsanız işte size renklerle kişilik analizi !!!

Kırmızı :

Siz, sert, cesur, devingen, hırslı, tutkulusunuz. Bu renk sizi sarıyorsa kızgın ve vurucusunuz demektir. Kırmızı renk kan tazyikini başka bir deyişle tansiyonu tesirler, kırmızı giymeniz veya bu rengin egemen olduğu bir civarda bulunmanız tansiyonunuzu etkileyebilir. Aksiyon ve eylemleriniz yeniden bu rengin kontrolu altındadır, bu rengi seçtiğinizde yaşamı dolu dolu sezer ve tüm zevkleri bir an evvel peşpeşe yaşamak istersiniz, muvaffak olabilirsiniz de ama çok büyük bir bitkinlik sezeceğinizi unutmayın. Kırmızıyı çok sık kullanıyorsunuz hazırlıklı olun ve hiç unutmayın ki sıhhatinizi kumpaslı olarak izlemelisiniz. Yaşamda seçmiş olduğunuz dal veya işiniz için kırmızı ehemmiyetli bir konsantrasyon rengidir, vakaların derinine iner ve detayları kullanabilirsiniz ama bu rengin insanlari için o an ehemmiyetlidir, geleceğe müteveccih tasarılar yapmazlar ve ihtiyat almayı pek düşünmezler. Geçimli olmaya çalışırlar. Ama gerçeğinde etrafındakiler onun için basamaktır ve onlari itici efor olarak kullanırlar. Cemiyet ile alakalıdır kırmızıyı seven insan ve bu insan gözlemlenmekten çok hoşlanır, ehemmiyetli olan alaka sürüklemesidir. Kırmızı çok hoşlanılan ve eforu simgeleyen renktir; kırmızı kullanıyorsanız siz bir savaşçısınız ve alan okumaya bayılıyorsunuz. Ve siz bünyesi sıhhatli, iyimser ve yüksek ruhlusunuz. Insanlarla ilişkiniz dolaysız ve zindedir, liderlik dürtüsü sizde doğal olarak vardır. Geleceğe yönelirken güvenlik tedbirlerini son anda alırsınız, cesaretiniz çok şanlıdır, bu da kendinize olan güveninizi arttırır. Kırmızının müzikteki karşılığı do notasıdır. Seçiminiz pembe ise çocuksu bir karakter verir, tez küser ve alınabilirsiniz, size makûsluk yapıldığında yalnızca acı acı tebessümür ve yapılan vahşiliği kavrayıp hemen özür yalvarmasını beklersiniz. Fakat arkadaş, sıcak ve destek beğenirsiniz, hatta eforunuzu aşan destekleri bile vaadedersiniz. Nazik, kibar ve vericisiniz. Şayet kırmızıyı hoşlanmıyorsanız rahatınızı bozmak istemiyorsunuz demektir; gerilim ve fobilere karşı tecrübelisiniz, hayal kırıklıklarından usandığınız gibi barış ve güvenliğe öncelik veriyorsunuz. Fiziksel huzurdan çok ruhsal huzuru seviyorsunuz.

Sarı :

Sarı güneş ışığının ve altının rengidir; aklı, tutkuları ve ruhsal gelişimi semboller. Siz sarı rengi seven biri olarak belki de büyük düşüncelerin ve umutların insanısınız. Büyük düşünürlerin ve ideoloji yaratıcılarının gözde rengi genelde sarıdır. Bu renk olağanlığın dışında olmayı hedefleyen insanların rengidir, değişiklik getirir ve sizi imtiyazlı yapar. Düşünceleriniz çoğu zaman yoğundur ve büyük tasarılar yapmayı hep sürdürürsünüz. Siz zaferli olmak için başkalarından daha fazla avantajlara doğal olarak sahipsiniz. Sosyal, etkileyici ve irtibatçısınız. Şayet siz portakal rengini beğeniyorsanız kolay arkadaş olursunuz, her zaman tebessüm ederek teşekküre hazırsınız, minik diyaloglarla tesirli ve pozitif neticeler almayı becerebilirsiniz. Büyük hayalleriniz var demiştim, bu kalite aşk yaşamınıza da yansır ve bir ömür boyu sürse de hayalinizdeki eşi ve aşkı bulamazsınız. Bunun farkında olduğunuz için de hem arayışınızı sürdürür hem de bulamayacağınızı öğrenirsiniz. Siz bir siyasetçi olarak doğdunuz, bunu her zaman anınsayın, zaferleriniz garantidir, mesela bir tercihe girseniz kesin reyleriniz hep vardır. Sizinle çalışmak zevktir ve sizinle çalışmak isteyenler çoktur ve hep vardır. Sıcacık tebessümmeniz insanların kalbini ısıtır ve onlara hafifletir. Siz yaşam ve güven dolusunuz. Organizesiniz, işinizin ehlisiniz ama temponuz düşüktür. Ayrıca sarı renk etrafta destek ve destek enerjileri sağlar, bu renk sayesinde daha çok desteklendiğinizi kısa zaman içinde görürsünüz. Şayet odanız sarı renkle döşenmişse, kendinizi aralıksız devingen ve güçlü sezeceksiniz demektir. Sarının müzikteki karşılığı mi notasıdır. Portakal renginin ise re notası. Sarı rengi hoşlanmıyorsanız yaşamınızın çok parlak olması sizi rahatsız ediyor demektir, belki de düşleriniz sık sık büyük eforlar veya yasaklayamadığınız nedenler suratından yarım kalmış ve bozulmuştur; yeniliklerden ve metamorfozlardan korkuyorsunuz.

Mavi :

Deniz mavisini seven insan kumpas ve disiplini de beğenir. Sarih mavi ise, sakinleştirici ve huzur vericidir, duygusallığı ve duyarlılığı her an ortaya çıkabilir. Mavi gözlü insanlar genelde tahrik edici ve teşvik edicidir. Öte yandan onların duygularını kavrayamazsınız, kendilerini tavırlarıyla ortaya koyarlar. Tahlilciler mavi gözlü insanlarin vakaların sebeplerini görme istikametinde güçlü sezgilere sahip olduklarını söylerken anlam eforlarının gücünü de vurguluyorlar. Mavi gözlü insanlar hakikat bir strateji uzmanıdırlar, herşeyi evvelden uzun uzun tasarlarlar. yaptıklarından kolay tatmin olmazlar ve yeterli olup duracaklari bir yer yoktur. takım çalişmalarına uygun ve çok verimlidirler ama ona değer vermezseniz sizi o anda vazgeçip giderler. Şayet maviyi ve mavinin tonlarını kullanan, seven biriyseniz sakin bir yaşamı seçmiş birisiniz. size bariş dolu, streslerden arınmış bir dünya gerekir, geçimli çevreler ve hudutsuz özgürlük için herşeyinizi verebilirsiniz. mavinin çok farklı tonlamaları değişik tesirler yaratir; koyu maviler misalin çivit ve gece mavisi yatıştırıcı ve sakinleştiricidir. Mavi genelde insanların gevşemek için farkında olmadan, içgüdüsel olarak seçtikleri renktir. Mavinin müzikal notası sol, civit mavisinin ise la dır. Bu rengin insanları çok çalışkan, sebatkar, istemli, dikkatli ve çabalıdır. mavinin insanları arkadaşlık ilişkilerinde süratli ve kendiliğindendirler, o an tanıdıkları insanlarla hemen derin ve çok yakın arkadaşlıklar kurarlar. Unutmayın mavi inceliğin ve edebin rengidir. Mavi yaratıcılık, hayalcilik, zekâ, ciddiyet, güvenilirlik ve idealizm getirir. Bu rengi beğeniyorsanız siz sadık, sadakatli ve çok öğrenmişsiniz. Mavi renk günümüzde kesin olarak stres çözücüdür. size durgunluk, sükünet, olgunluk ve pozitif atmosfer getirir. Mavi sizi dayanıklı kılacaktır. Şayet mavi rengi hoşlanmıyorsanız metamorfozlar sizin içindir. Bir iş mevzusunda veya özel yaşamınızda karar verirken yanılgı yapmaktan çok korkuyorsunuz demektir. Ilişkileriniz inançlarınızla bir tamdır ve ilişkilidir. Yaşamın köşeli ve sivri uçlarından kaçıyorsunuz belki de çok yara aldınız. Daha özenli, özgür ve barışçı yaşamak istiyorsunuz başka bir deyişle her insan gibi sakinliğe lüzumunuz var.

Yeşil:

Araştırmalara göre yeşil gözlü insanlar tez tepki veren elastik insanlardır. Içgüdüsel olarak hemen o anda hadiseleri değerlendirir ve suçlarlar, işte o ilk düşünceleri ehemmiyetlidir zira genelde doğruyu bulurlar. Durup dururken ortada kaldıklarını sanırlar ama bu onlar için mutlak bir duygudur. Yeşil gözlü insanları bir kumpasa veya klasmana sokamazsınız, sizi her an donakaltırlar. Insan sevecen ve besleyici, onunla yaşamaktan zevk alırsınız, size zevk verir, kendinizi sıcak bir günde ulu bir meşenin altında serin bir gölgede bulursunuz. bilimsellik, sevecencilik, maceracılık, yenilikçilik sizin özelliklerinizdir. Özellikle doğa yeşili; uysal, tesirli, ruhsal, gizemli ve duyarlı olmanızı sağlar. Yeşilin müzikteki notası fa dır. Yeşil biliyorsunuz doğanın veya doğal canlılığın rengidir. Saygı uyandıran, dikkat toplayan bu renk aynı zamanda bağımsızlığı semboller; kalıplardan kurtulmayi ve ananeleri yenilemenin gereğini anlatır. Yeşili seven biriyseniz size en yakın gevşetici renk mavi olacaktır. Eforunuzu ve yeteneklerinizi öğreniyorsunuz, davranış ve eylemleriniz titizdir. Belki de yaşamsal deneylerinizin neticelerini ve şahsi güvenliğinizi ömrünüzün ilk senelerinde alacaksınız. Şayet siz bir bayansanız duygusallığınız mucizevidir ve sezgileriniz genelde hep doğruyu gösterir. Zarif ve mizahisiniz ama bilgiçlikten beğeniyorsunuz. Konutunuzu dekore ederken canlı çiçeklerin çokluğu ve arzulanması gerçeğinde yeşile olan lüzumdan kaynaklanir. Şayet yeşil ve tonları sizi rahatsız ediyorsa bu renkle kendinizi yanlız ve kızgın seziyorsunuz. Başkalarının sizin galibiyetlerinizi ve atılımlarınızı olumsuz olarak etkileyecekleri fobisi içinizde uyanıyor. Yapınızdaki doğal kiskançlığı bu renk daha çok ortaya çıkarıyor.

Mor:

Mor duygu rengidir, çok özel bir renktir, mistik bir yücelik getirir ve doğa ötesi eforu sembolleştirir. Mor imparatorlukların, dinlerin, vefatın, albeninin ve sevginin simge rengi olarak asırlar boyu kullanılmıştır. Mor rengi mistikler, büyük sanatçılar, düşünürler, cemiyetleri düşünce ve ideallerle yönlendirenler tarafından seçilir ve kullanılır. Büyük, vefatına ve çok özel aşklar mor rengin aşklarıdır onlardan aralıksız mor renk dağılır. Bu renk sebebi anlaşılmaz bir tamlık ve birlik sağlar zira bu gizemli eforun önünde mor bir sis ve buhar vardır. Müzikte mor rengi veren anekdota si dir. Istemediğiniz sorumluluklar sizin için çekilmezdir, bu vaziyete gerekli olarak düşerseniz asla mutlu olamazsınız. Etrafınızda bu rengi yayan bir civar bir biçimde belli olmalıdır, yoksa yaşama küsebilirsiniz. Siz güç karar veren ve gerçeğinde etrafa başka bir deyişle klasikliğe geçimsiz birisiniz. bu da istisnanızdır. Tam yeni çağ etkinlikleri başta astroloji olmak üzere, parapsikoloji, kristaller ve ruhsal şifa sizin için doğal ve uygun mevzulardır. Eflatun seçilmiş ve mükemmeliyetçi bir renktir, seçilmişler içindir. Manevi enerjiyi semboller, ruhsal maharetleri geliştirir, gizem küpü olmanızı sağlar. Zekâ düzeyinizi çoğaldırır. Mavinin ve kırmızının karışımı olan mor size korunma dürtüsü sağlar, kendinizi sanki sağlam bir kalkanın artta gibi sezersiniz. Mor renk size efor verir, hünerlerinizi pozitif olarak tesirler. Konsantrasyonu arttırır aynı zamanda da meditasyon için çok uygun bir renktir. Mor renkli bir ışığın veya enfraruj bir lambanın yandığı bir odada oturup kendinizi dinlemeniz ve sizi yoran düşünceleri yarım saat için olsa da kafanızdan atmanız hipotezinizden öte size dinlendirecek ve sakinleştirecektir. Mor renk sizi rahatsiz ediyor ve sevmiyorsaniz sizi korkutan eforlar var demektir; beklenmedik riskler düşlüyorsunuz ve ani sürprizlerden korkuyorsunuz. Ilişkilerinizin her zaman balanslı ve dozunda olmasını istiyorsunuz; çok sıcak ve çok soğuk ilişkiler size göre değil.

Siyah:

Siyah yanlızlığın rengidir, gizemli görünmekten hoşlanır, siyahı seven insan aralıksız olarak en büyük sırlari bilen şahıs olmanın çabayı içindedir. Şayet siyahı beğeniyorsanız siz mukadderata aldırmayan karşı birisiniz. Öte yandan da süper bir demogog ve ikna edicisiniz; anlamınıza kimse kolay katlanamaz; belli bir biçimde tasanızı veya düşüncenizi anlatırsınız. Dikkat edin siyah balansın, hazır olmanın ve kendine egemen olmanın rengidir. Aynı zamanda da bilgeliğin ve devirip yine yaratmanin… Şayet aşkta aldanmışsanız ki siyah renk aşkda aldanmayı da semboller, öğrenil ki yaşama karşı çok cesur ve fobisizsiniz ve başınıza gelen tasaları bile siz yönlendirirsiniz. Sezdikleriniz çok zengindir ve duygusallığınız fantastik şekilde farkli olabilir. Siz güçlü, akdikeni, disiplinli, özgüvenli ve kudretlisiniz. Siyahın yakınında bulunan gri ne gerilimi, ne de süküneti semboller ancak kaçışı simgeleyebilir. Şayet renk tercihinizde listenin başinda gri varsa, siz herşeyin önüne bir duvar sürüklemek istersiniz. Dışardan gelen tesirler bu duvar tarafindan yasaklanmalıdır ve korunmalısınız. Hadiseleri uzaktan kumanda ile hakimiyet etmek istersiniz; yerinizden kalkıp savaşmak sizin için güç ve hatta ihtimalsiz bir eylemdir. Gri güç ve kötümser bir renktir kolay rahat ettirmez. Içe kapanıklık ve acıya dayanmak hatta acıdan zevk almak bu rengin tesirleri içindedir. Gri rengi kullanan insanların mutlulukları da, yeisleri de süreli olmaz, kısa yarıyıllarda süratli mutasyonlar ve değişkenlikler gösterirken yanisıra da tekerrürler yaparlar. Gri; durağan ve kısıtlayıcıdır, altında ateş yakarsaniz o zaman harekete geçebilir, yakalayıcıdır, kaideciliği ve ananeciliği ile iftihar dinler. Pasif, zaman zaman stresli, fertçi, tarafsızdır. Yeniden yakın bir renk olan gümüş renk ise, aralıksız reeli arayıcılık ve romantizm verir. Siyah uç renktir başka bir deyişle aykırıdır; yapılan renk testlerinde gariptir fiziksel olarak çok hoş ama duygusal olarak acımasız bir hayli bireyin siyahı seçtikleri görülmüştür. Ve siyah geçiş rengidir; iki dünya arasında köprüdür. Siyah ve gri sizi itiyor rahatsız ediyorsa başka bir deyişle hoşlanmıyorsanız yaşamınızın faal ve sarih olmasını istiyorsunuz; yaşam sizin için ağır tempolu ve sıradan olmalı. Siyah renk öte anlamda vefat fobisini de semboller, belirsiz sizi ürkütüyor ve kabus oluyor. Mukadderattan korkuyorsunuz ve mukadderatınızın efendisi olmanın yollarını arıyorsunuz.

Kahverengi:

Kahverengi toprağın rengidir başka bir deyişle doğumun ve faydanın rengi, yaşam orada döllenir ve gelişir. Kahverengiyi seven insanlar fiziksel olarak çok duyarlıdırlar, derileri çok hassastır ve asapları müthiş bir akdikeni olarak çalışır. Bir dokunun bin dinlersiniz. Renk listenizin başında şayet kahverengi varsa, özel bir etrafa her zaman lüzum duyarsiniz, kendinizi ancak bu etrafta güvenli sezersiniz. Fiziksel rahatlık sizin için çok ehemmiyetlidir, rahat bir yaşamı yitirirseniz asaplarınız buna sabretmeyebilir. Gerek duygusal, gerekse de maddesel güvensizlik sizi hasta edebilir. Huzursuz, gerilimli ve sıkıcı atmosferlerden her zaman kaçmalısınız, yüksek elektrikli etraflar sizi dünyaya küstürebilir. Her ne kadar finansal işlerde veya para konularinda doğal olarak hünerliyseniz de size bu mevzularda bir danışman koşuldur, bu size güven verir. O bir dünyasaldır; bütün bir madde insanı. Her an her mevzuda birşeyler satmaya çalışır, herşeyi öğrenir ve doğru hipotez eder hatta onun herşeyi tenkit eten ve geleceği tanımlayan konuşmalari sırasında can kasvetinden uyuyabilirsiniz. Dürüst, güvenilir, iffetlidir, ilişki ustasıdır ve destekleyici. Kahverengi gözlü insanlar çoğu zaman duygularına göre davranırlar, yanlizlık onlara göre değildir ve her an birilerine ihtiyaçlari vardir. Beğenilmeye ebedi gereksinmeleri vardır, beğenilmemek onlar için vefat demektir. Sevgileri benmerkezci değildir ama değişik olma gayretleri suratından öyle sanılabilir. çok sempatik ve çekici olabilirler. Kahverengi renk olarak iyilikseverlik rengidir. Kahverengini hoşlanmıyorsanız ve sizi rahatsız ediyorsa, öğrenil ki siz birisini değil birilerini istiyorsunuz. Tez düşünüyorsunuz ama tutumlarınız ağır ve tedbirli. Çok ortada olmak sizi korkutuyor ama en ehemmiyetlisi kahverengi sizde yeterince önem verilmediğiniz duygusunu yaratıyor.

Beyaz :

Beyaz parlak ve ihtişamlidir; beyaz rengin bulunmadiği bir duygu düşünülemez. beyaz şahsi değildir ve bazı insanlar için sıkıcıdır. Ananesel olarak beyaz saflığı, pakliği ve el dokunmamışlığı semboller. Bu rengi seçen insanlar doğasında tepkisizlik ve suskunluk vardir, uzmanlar beyazın hak ve adalet rengi olduğunu belirtiyorlar. Beyaz öncelikle öğrenilmeli ki, tüm renklerin tamıdır ve içinde tam renklerin anlamlarını ve eforlarını taşır. Fakat yanısıra da tecrübesizliği ve toyluğu da anlatir. Gerek beyaz gerekse de siyah insan sınan varlığın toplam yaşam eforunu gösterirler. Beyazın gizem dilindeki temel anlamı saflık ve tecrübesizliğin yanısıra içinde bilgeliği ve ebediliği bulundurmasi başka bir deyişle iki ucu. hem saf, kirsiz, hem de yaşam ve vefatın tüm bilgisine sahip. Öyleyse beyazı yaşamınızda kullanıyorsanız, ya kendinizi saf, çocuksu, tecrübesiz ve siğinacak yer arıyor gibi göstermek istiyorsunuz, ya da siz bilginize, ruhsal ve parasal eforunuza haddinden çok fazla güveniyorsunuz. Öylesine ki, karşınızda kimsenin durmasina tahammül edemiyorsunuz. Dikkatli olun ve beyaz rengi kullanırken iyi düşünün. Beyaz rengi beğenmiyor ve kullanmıyorsanız tecrübesizlik ve azamet sizi rahatsiz ediyor, hatta korkutuyor. Yaşamınızı doğal duygularla yaşamak amacıdasınız. Birşeyin değişmesinden rahatsizlik dinliyor ve yenilikleri merak etmiyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

maltepe escort ataşehir escort kartal escort pendik escort mecidiyeköy escort pendik escort ümraniye escort ataşehir escort şerifali escort ataşehir escort göztepe escort kadıköy escort ümraniye escort anadolu yakası escort kadıköy escort göztepe escort pendik escort kartal escort kurtköy escort kartal escort maltepe escort tuzla escort tuzla öğrenci escort avrupa yakası escort bakırköy escort ataköy escort avcılar escort beylikdüzü escort maltepe escort maltepe 18 yaş escort maltepe 100 tl escort kartal escort erenköy escort maltepe escort 100 tl escort anal yapan escort çin escort fransız escort ataşehir escort göztepe escort maltepe escort kartal escort pendik escort escort bayan ataşehir escort çekmeköy escort istanbul escort acıbadem escort çekmeköy escort kurtköy escort maltepe escort pendik escort kadıköy eskort bostancı escort göztepe escort göztepe escort pendik eskort kurtköy escort kadıköy escort bostancı escort göztepe escort kurtköy escort pendik escort kartal escort çeşme escort urla escort anadolu yakası escort avrupa yakası escort sınırsız escort keçiören escort eryaman escort batıkent escort samsun escort terme escort atakum escort bostancı escort kadıköy escort akyarlar escort göltürkbükü escort gümbet escort dragos escort aydınlı escort kurtköy escort pendik escort