Mide Yanması İçin Kolay Teklifler
Mide ve Bağırsaklar

Mide Yanması İçin Kolay Teklifler

Mide yanmasını davacıysanız altta yazan kolay ama son derece tesirli usulleri kullanın ve kısa zamanda alana gelecek olan farklılıklarla çok daha rahat ve sıhhatli bir yaşam sürün.

Ağzınıza minik lokmalar almak midenin sindirim için lüzumlu salgıları daha kolay üretmesine takviyeci olur. Lokmaları uzun uzun çiğneyin. Bu, midenizde kabarıklık ve ağırlık sezmemenizi sağlayacaktır. Sofradan tıkabasa doymadan kalkın. Mide boş bir torba olduğu için yemek yerken çiğnediğimiz yiyecekler buraya eriştikçe mide kesintisiz genişler. Şayet kemerinizi çok sıkmışsanız yanma hissi dinlemeniz çok natürel. Besin ve meşrubatların çok sıcak ya da soğuk olması mide akışkanına hasar verebilir. Bu sebeple besin ve meşrubatların ılık olmasına özen gösterin.

Ayak üstü yemeyin

Hazmı kolay olmayan kızartmaları ve yağlı yiyecekleri sofranızdan uzaklaştırın. Ağır yağlı, fazla kremalı ya da soslu gıdaları yemeyin. Ayaküstü değil, sofrada oturarak yiyin. Seri yemek mide işlevine hasar veriyor. İçki midedeki yanma hissini artırır. Hele mide boşken içki netlikle alınmamalı. Ham soğan mide asidini artırır. Bu surattan ham olarak harcamayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.