Marihuana beyne iyi geliyor
Nörolojik Sorunlar

Marihuana beyne iyi geliyor

Marihuananın içindeki ana maddelerden biri olan tetrahidrocanabinol THC bileşeninin başta beyindekiler olmak üzere kanserli ur hücrelerinin gerilemesi hatta yok olmasında etkin rol oynayabileceği belirtildi.

Madrid’deki Complutense Üniversitesi tarafından yapılan ve neticeleri Journal of Clinical Investifation’ın nisan rakamında yayımlanan araştırma neticelerinde, daha evvel kanserli hücre nakledilmiş olan farelerdeki ura yakın bir noktaya günde bir doz THC enjekte edilmesi sayesinde kanserli hücrelerin kendilerini yok ettiğinin kollandığı belirtildi.

Üniversitenin biyokimya kısmı analistleri, THC’nin değişik hücre tiplerindeki urların çoğalışını yüzde 80’den fazla eksilttiğini, THC’nin beyindeki kanserli hücrelerin yanı gizeme pankreas ve meme kanserlerinde de tesirli olabileceğinin tespit etildiğini yazdı.

İleri derecede beyin kanserine tutulmuş 2 hasta üzerinde bir muayenehane deney yapıldığı belirtilen araştırmada, bu bireylerin beyinlerine 26 ila 30 gün THC enjekte edildiği ve rehabilitasyonun evvelinde ve sonrasında yapılan biyopsilerin, THC enjekte edilmesiyle kanserli hücrelerin vefat sürecine girdiğinin kollandığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.