2013 yaz modasının saklı 7'lisi
Genel Sağlık

Kedi gözü makyajı nasıl yapılır?

.

.jpg

Podyum makyajlarını incelemeye devam ediyoruz. Öne çıkan göz makyajlarından kedi gözleri (cat-eye) trendlerden düşmeyecek gibi görünüyor.

Bu sene sadeliğin ve doğal ten rengi tonunun hakim olduğu fresh makyajı tamamlayan bu göz makyajı için öncelikle doğru malzemeyi seçiyoruz. İnce uçlu fırça (Dior, Golden Rose vb.) ya da kalem şeklinde (Artdeco, Maybelline vb.) likit eyelinerları tercih edebilirsiniz. Yeni başlayanlar için fırça tipi olanları öneriyoruz. Doğal görünümlü takma kirpik kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Gelelim makyajın nasıl yapıldığına…

37165.jpg

Kirpiklerimizin boşluklu görünmemesi için öncelikle kirpik çizgisinin hemen altına siyah göz kalemi uyguluyoruz.

10306.jpg

Gözlerimizin ortasından göz kapağının kenarına kadar likit linerı sürüyoruz. Kirpik hizasını takip ettiğinize emin olun.

10307.jpg

Daha sonra çok ince bir şekilde kirpik hizasının ön tarafına da likit liner’ı sürüyoruz.

10308.jpg

Eğer elleriniz titriyor veya doğru hizalayamayacağınızı düşünüyorsanız kaşınızın altına bir post-it yapıştırarak onu takip edebilirsiniz.

10309.jpg

Daha sonra göz kenarınızın hemen üstüne kirpik çizginizi dik kesecek bir çizgi çekerek ve içini dolduruyoruz. Dramatik bakışlar için çizgiyi aşağı doğru kalınlaştırabilirsiniz.

10310.jpg

İşlem bittikten sonra taşan yerleri temizlemek ve makyajınızı daha sivri hatlı yapmak için pamuklu çubuğu kullanın. Ucunu inceltin.

10311.jpg

Muhteşem bakışlarınız artık hazır!

10312.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.