Aile Danışmanı

Kaçıngan bağlanma tarzı ve ıssız adam

Havuçlu kekiyle bütünleşmiş ıssız adam karakteri uzun yıllardır hayatımızda. Bu tabir sevgiye ve yakın bağa karşı aralı duruşları ile aslında kaçıngan bağlanma tarzına sahip insanları tanımlamak için kullanılıyor.

Kaçıngan bağlanma tarzına sahip beşerler, ilgi içerisinde derin bir yalnızlık çeken, birlikte ancak yalnız hisseden, ebediyen bir kaçış planı olan ve bu kaçışın vaktini kollayan bir yapıdadır.

Samimiyet gösterdikten sonra apansız uzaklaşma, eski sevgiliyi özlediğini lisana getirme, fizikî yakınlıktan kaçınma ve diğerlerine kur yapma üzere davranışlar sergileyerek yakınlıklarını denetim altına alıp sizi kendilerinden uzak tutmaya çalışabilirler.

Zihinlerinde birçok vakit onları bekleyen bir harika vardır ve o kişiyi bulduklarına asla ikna olmazlar. Bundan ötürü sık sık partner değiştirebilirler.

Kaçıngan bağlanma tarzına sahip bireylerin korkulu bağlanma tarzına sahip bireylerle yaşadığı ilginin toksik bir bağlantıya dönüşme ihtimali fazladır.

Yapılan araştırmalar bu bağlanma tarzına sahip insanların özgür ve aralıklı gözükmeye çalışarak kendilerini koruduklarını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir