İltihaplı Sivilce İzleri Piskolojik Meselelere Yol Açabilir
Psikolojik Sağlık

İltihaplı Sivilce İzleri Piskolojik Meselelere Yol Açabilir

İltihaplı Sivilce izleri rehabilitasyon edilmeli “İltihaplı Sivilce”, ulus arasındaki tabiriyle sivilcenin, ergenlik yarıyılında İyileştikten sonra yerlerinde vazgeçtikleri izlerin, Ehemmiyetli kozmetik ve psikolojik problemlere yol açabileceği bildirildi.

Cildiye Anabil im Dalı Uzmanı Prof, Dr, Mete Baba, iltihaplı sivilce izlerinin tesirinin, gençlerin başta mektep galibiyetleri olmak üzere sosyal hayatlarını da güçleştirdiğim söyledi. Etkin iltihaplı sivilce lezyonlarının bir an evvel rehabilitasyon edilmesinin, iltihaplı sivilcenin oluşturacağı izleri en aza indireceğine değinen Prof. Dr. Mete Baba, “Günümüzde iltihaplı sivilce izlerinin rehabilitasyonunda temel strateji gerektir. 

İzlerinin rehabilitasyonuna başlanabilmesi için, izlerden Evvel surat ve sırttaki sivilceler rehabilitasyon edilmelidir” dedi. Prof. Dr. Mete Baba, ‘İltihaplı Sivilce izleri, tenden şişkin olanlar ve tende çukurluk oluşturanlar biçiminde iki gruba aynlır. Bundan dolayı her izin rehabilitasyonu değişik usullerin kullanılmasını gerektirir” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.