Psikoloji

Hiç düşündünüz mü sevgiliniz niçin hayatınızda diye?

Hiç düşündünüz mü sevgiliniz niçin ömrünüzde diye. Hiç düşündünüz mü ömür size bu sevgili ile ne söylüyor diye?
Hayat ebediyen bizi büyütmek için bir şeyler getirir. Ömür sürekli bizi büyütmek için bir şeyler söyler.
Sevgili…sevgilim  dediğiniz. bazen canınızdan çok sevdiğinizi hissettiğiniz.. .bazen öfkeden mecnuna döndüğünüz o sevgili…sevgiliniz ne söyler size bu ömürde hiç düşündünüz mü?
Bağlantılar genelde gölge bağlantısı ile başlar. Kişi kendinde olmadığına çekilir… kendinde olmadığını lakin onda olduğunu düşündüğü sevgiliye vurulur… yapamadığını yapana… söyleyemediğini söyleyene… göremediğini görene tutulur.
Sevgili bu yüzden gelmiştir işte…yapamadığımızı  fark edelim… söylemediğimizi  bilelim. ..göremediğimizi görelim diye… sevgili  bu yüzden gelmiştir işte…aslında yapamadığımızın nitekim yapamadığımız olmadığını göstermek… söyleyemediğimizi aslında söyleyebileceğimizi fark ettirmek… göremediğimizi sandığımız  şeyi aslında gördüğümüzü… görebileceğimizi gösterebilmek için gelmiştir.
Sevgili işte  bize bu yüzden  gelmiştir… sevgili bizi büyütmeye gelmiştir. Tanımadığımız benliğimizin kapılarını açmaya … evvelden yürek edemediğimizi bize yaptırmaya. ..gitmediğimiz yola bizi götürmeye… yaşamadığımızı yaşatmaya gelmiştir.
Natürel şayet bakabilirsek.. .eğer bunu fark edebilirsek…  kendimize yasakladığımız şeyleri yapıyor diye kızmadan… yaptıklarından ötürü onu suçlamadan… bize ne kattığını. ömrümüze neler kazandırdığına bakabilirsek… gitmediğimiz o yola onunla bakmaya yürek edebilirsek. İşte o vakit birinci evvel onu lakin aslında onun nezdinde… her şeyden evvel kendimizi… ruhumuzun  diğer yönünü…  gölgesini görebilir… kabul edebilir  ve lakin bu halde o sevgili ile hayatın bize neler fısıldadığını duyabilir… lakin bu halde o sevgilinin varlığında büyüyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir