Hemoroidin Nebatsal Rehabilitasyonu, Natürel Çözümü
Genel Sağlık

Hemoroidin Nebatsal Rehabilitasyonu, Natürel Çözümü

Hemoroidin nebatsal rehabilitasyonu için konutta uygulanabilecek çözümlerden kimileri şunlardır: Hemoroit nasıl geçer? Natürel nebatsal rehabilitasyon usulleri

Patlıcan: Patlıcan sapları, 12 kadeh suyun içerisinde takribî 20 dakika süresince kısık ateşte kaynatılır. Bu harekât bitirildikten sonra tencere soğuyana kadar ağzı kapalı bir biçimde bekletilir. Su, patlıcan saplarından süzülür ve günde 2 kez aç karna olmak üzere; 5 gün süresince harcanır. Aloe Vera: Nebatın içerisindeki jel kıvamındaki akışkan cerahat ve tahriş gibi problemleri giderebildiği için; hemoroidin yanma hissini eksiltebilmek emeli ile uygulanır. Mango Çekirdeği: Kurutulmuş mango çekirdeğinin toz haline gelene kadar öğütülmesi ile günde 2 kez harcanabilir. Bu karışıma aynı zamanda 2 gram kadar bal da ilave edilebilir. Kişniş Tohumları: Bir gece suda bekletilmiş olan kişniş tohumu içildiğinde ve bu kumpaslı olarak yapıldığında, hemoroit ile alakalı semptomların eksildiği görülür.

Hemoroide İyi Gelen Usuller

Nebatsal çözümler dışında hemoroide iyi gelen natürel usullerden kimileri şunlardır:

Anal adaleleri hafifletme özelliği olduğu için ılık bir duş almak hemoroide iyi kazanç. ve 3. aşamadaki hemoroid için, problemli olan bölgenin çevresine lastik bant yapıştırılması; hemoroidin emin bir süre içerisinde düşmesine neden olabilmektedir.

Hemoroit İçin Alınabilecek Temkinler

Hemoroit olmamak için alınabilecek tedbirlerden kimileri şunlardır:

Yüksek lifli besinler harcanmalıdır. Baharatlı gıdalardan uzak durulmalıdır. Tuvalette uzun süre zaman geçirilmemelidir.

Hemoroit-Basur Nebatlarla rehabilitasyon Patlıcan Sapı Tıklayın !

Hemoroid Natürel Rehabilitasyon Usulleri Tıklayın !

Etiketler

Aloe Vera hemoroit hemoroit nebatsal çözüm hemoroit natürel rehabilitasyon hemoroit rehabilitasyon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir