2013 yaz modasının saklı 7'lisi
Genel Sağlık

Göz altı torbaları için ev yapımı tarifler

.jpg

Göz altı torbaları, stres, hormonal değişim, toz, toksin, alerji, sinüs problemleri gibi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilir. Gözleriniz hassaslaşır, güzelliğinizin önüne geçer ve sizi rahatsız etmeye başlar.

Çoğunu evinizde bulabileceğiniz malzemelerle göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunlardan en etkili olanlarını sizler için seçtik:

30548.jpg

Zeytinyağlı çay

Bu kolay yöntem, göz altında oluşan şişkinlikleri dindirmek için oldukça etkilidir. Demlenmiş poşet çayı buzlağa koyun. Bir pamuğu zeytinyağına batırın ve göz kapaklarınıza ve göz torbalarına sürün. Daha sonra soğumuş poşet çayı gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 10 dakika bekleyin.

30525.jpg

Çilek

Soğuk çilek dilimleriyle göz altı şişkinlikerinizi azaltabilirsiniz. Çilekte bulunan alfa hidroksi, cildinizi yumuşatır, gençleştirir ve pırıl pırıl yapar.

24688.jpg

Yumurta akı

2 yumurtanın akını bir kaba koyun ve çırpın. Yoğun bir kıvama geldikten sonra yumuşak bir kumaş yardımıyla göz altlarınıza sürün.

20979.jpg

Salatalık

En bilinen ve en etkili olan yöntem buz gibi salatalıklarla göz altına kompres uygulamaktır. Kalın kalın dilimlediğiniz salatalıkları buzdolabınızda iyice soğutun ve gözlerinizin üzerine koyun. Salatalıklar soğukluğunu yitirene kadar gözlerinizin üzerinde bekletin.

25889.jpg

Kahve

Kahve telvesini 20 dk. boyunca gözaltında maske olarak uygulayın ve yumuşak bir temizleyici ile temizleyip nemlendirici sürün.

24763.jpg

Patates

Patatesleri rendeleyin ve buzdolabına koyup soğutun ve ardından gözaltlarınıza koyun ve 10 dakika bekletin.

11469.jpg

Soda

Buz kalıplarının içine maden suyunu koyun ve buzlukta dondurun. Ardından gözaltlarınıza birer buz kalıbını koyun, eriyene kadar bekletin.

3690.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.