Diş İrinine Natürel Çözüm
Ağız ve Diş Sağlığı

Diş İrinine Natürel Çözüm

Diş irini diş kökünü ve diş etrafındaki dokuları etkileyen bir cerahat cinsidir. Diş irini kendini ağn ve ateşle beraber gösterir. Genellikle diş çürükleri sebebiyle alana kazanç. Diş itihabı kronik hale kazançsa , kist haline kazanç ve ağız mukozası ya da surat etrafını delip dış etraflara nüfuz eder. Diş çürüklerini umursamak gerekir.

Zira zamanında ve doğru biçimde rehabilitasyon edilmez ise bu gidişat problemli bir rahatsızlığa neden olabilir. Çürüğün olduğu yerdeki bakteriler, enfeksiyon biçiminde etraf kemiğe ve köke dağılır. Enfeksiyon diş köküne dağıldığı zaman şişlik ve sızıya neden olabilir. Şayet enfeksiyon kemiğe dağılır ise diş kaybedilebilir.

Peki diş irinine ne iyi kazanç? Alttaki natürel usuller ile diş irinine çözüm bulabilirsiniz.

 Hatmi kökü, çiçeği ve yaprağı kaynatılıp, suyu ile ağızda gargara yapılır.

– Meyan kökü: Gün içerisinde 2 ila 3 kere bir fincan kadehi su ile kaynatılıp içilir ise diş irini ve plakların yaradılışına mani olur.

– At kuyruğu otu: 10 dk suda kaynatıldıktan sonra suyu ile gargara yapılır.

– Papatya çayı: 250 miligram sıcak su içerisine 2 ila 3 çay kaşığı papatya ilave edilir. Yemeklerden sonra suyu ile ağızda gargara yapılır.- Su teresi diş irinine iyi kazanç.

– Frambuaz çiçeğini kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Frenk üzümü kaynatın ve suyu ile ağzınıza gargara yapın. – Bal, sirke ve adaçaymı kanştırıp kaynatın. Çıkan suyla gargara yapın.

– Adaçayını kaynatın ve suyu ile gargara yapın- Kan otunu kaynatın ve suyu ile gargara yapın.

– Ekinezyayı ağız gargaranıza ilave edin. Bu karışımla ağzınızı çalkalayın.

– Karahindiba, ısırgan otu yapraklan, semizotu ve ıspanakları hep beraber kaynatın. Ardından sulan ile gargara yapın.- Çay demleyerek ağzınızda gargara yapın.

– Bir çay kaşığı ratanyayı 250 miligram kaynar su içerisine ilave edin ve demleyin. Demlemeniz ardından içebilir yada ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

– Isırgan otunu kaynatın ve ağızda çalkalayın. Ardıç ile karıştırıldığında daha tesirli netice veriyor.

– Nar suyu da diş cerahatlerine iyi kazanç.

– 2 çay kaşığı kuru naneyi 250 miligram kaynar suya ilave edin. Demlemenizin ardından içebilir veya da ağzınızda gargara yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.