Deniz Suyu Ve Ten Rahatsızlıklarını Tetikliyor
Cilt Bakımı

Deniz Suyu Ve Ten Rahatsızlıklarını Tetikliyor

Uzmanlar, bir çok hastalığa gül suyunun iyi gelebileceğini bseçkindi. Astım ve alerjik rinit gibi hastalıklar için natürel rehabilitasyon usulü olarak deniz suyu ve güneşin çok bereketli olduğunu bseçkindiler.

Astım, alerjik rinit ve atopik dermatit gibi hastalıkların en iyi ve en natürel rehabilitasyonunun deniz suyu ve güneş ile olduğunu ifade eden Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony, “Deniz suyunun şifası yüzyıllardır biliniyor. Hatta çağdaş tıbbın babası Hipokrat, deniz suyunun balık adamların yaralarını iyileştirdiğini keşfettikten sonra hastaları üzerinde kullanmıştı” dedi.

Deniz suyunda ile alakalı yapılan araştırmalar bu anlamda hoş neticeler veriyor. Deniz suyunun insan kanında bulunan içeriklere en yakın akışkan olduğunun ve osmiyum, altın, vanadyum, çinko, iyot ve potasyum klorüre dahil olmak üzere, 80 den fazla bereketli maddeyi bol ölçüde kapsadığının ve ispatlandığını anlatan Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony şöyle konuştu: “Deniz suyu kapsadığı mineral tuzları, amino asitler ve eser elementler ile insan bedeni için vitamin ambarı özelliği taşımakta olup alerjik hastalıkların rehabilitasyonunda en ehemmiyetli natürel rehabilitasyon usullerinden bkocamandır. Özellikle de çocuklar deniz suyundan bolca yararlanmalıdır. Deniz suyunda bulunan kalsiyum karbonat, sülfat, potasyum klorür ve sülfat, magnezyum klorür, magnezyum sülfat özellikleri çocuklarda şifa kaliteyi taşımaktadır.” Bu sebeple özellikle astım, alerjik rinit ve atopik dermatit gibi rahatsızlıklarda fayda sağlamaktadır.

DENİZ TATİLİNİ KESİNLİKLE YAPIN

Son zamanlarda çağdaş hayatın yoğunluğu sebebiyle baş sızısı, migren gibi rahatsızlıklar oldukça çoğalmaya başladı. Baş sızısının bir sebebi de sinüzit rahatsızlığıdır. Dolu olan sinüsler baskı yaparak sızıya neden olabiliyor.Doç. Dr. Akgül Akpınarlı Antony; “Deniz suyu tüm sinüs yollarını pakler. Dolaylısıyla alerjik rinit ve kronik sinüzitin arınılmasında çok tesirlidir. Btümörün ve sinüslerin pak olmasında alt solunum yollarını ve bronşların alerjik hastalığı astım rehabilitasyonunda oldukça pozitif tesirlere sahiptir. Yeniden yüzme, akciğerlerin kapasitesini artıran en tesirli fizik rehabilitasyondur ve astımlı her bireyin yapmasını önerdiğimiz ehemmiyetli en ehemmiyetli sporlardan bkocamandır. Tabi deniz tatilinin en ehemmiyetli bereketlerinden bkocaman da yaz boyunca güneşderi gelen UV ışınları ile tenimizde yaptığımız ve bedenimizde depoladığımıza ve kışın bizi hastalıklardan gözeten, korunma sistemimizi kuvvetlendiren ve alerjik hastalıkların yaradılışı önleyen D vitaminidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir