D Vitamini Beceriksizliği Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır?
Genel Sağlık

D Vitamini Yetersizliği Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır?

D vitamini yetersizliğinin anlaşılması için, hastalık nedeniyle ortaya çıkmakta olan bulgular takip edilmelidir. D Vitamini, bağışıklık sistemi üzerinde oldukça ehemmiyetli bir tesire sahiptir. D Vitaminin en ehemmiyetli vazifeyi, hastalık oluşmasına neden olan virüs ve bakterilere karşı bedeni mukavemetli yakalayan bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Bu nedenle D Vitamini yetersizliğinin başladığını gösteren en yaygın bulgu; hastalık ve enfeksiyonlara karşı bedenin mukavemetsiz kalması ve bunlara tutulma tehlikesinin çoğalmasıdır. D Vitamini yetersizliği bulguları ele alındığında, bir hayli gidişatın reel nedeninin bu vitaminin yetersizliği nedeniyle ortaya çıktığı anlaşılmaktadır.

D Vitamini Yetersizliği Belirtileri

D Vitamini yetersizliğinin oluşturduğu gidişatlar, şahıslar üzerinde muhtelif negatif tesirleri alana getirmektedir. Şahıslarda rahatsızlığın belirtileriyle karşılaşılmasının ardından, hastalığın tanısının koyulmasıyla D vitamini yetersizliği rehabilitasyonuna başlanmaktadır. Bir şahısta D Vitamini yetersizliği olduğunu gösteren gidişatlar şu biçimde sıralanabilir:

Bitkinlik ve Halsizlik Saç dökülmesi Adale sızısı Kemik kaybı yaşanması Oldukça güç iyileşen yaralar Bunalım Kemik ve sırt sızıları D vitamini bulunan gıdalar

D Vitamini Yetersizliği Tehlike grubu

D Vitamini yetersizliğinin negatif sonuçlarıyla karşılaşma ihtimalinin daha fazla olduğu bazı kimseler bulunmaktadır. Tehlike grubu olarak nitelendirilen şahısların ortak özellikleri şu biçimde sıralanabilir:

Koyu renk deri İlerleyen yaş Yüksek kilo ve obezite Balık ve süt mahsulü tüketimini, yeterli ölçüde yapmamak Güneşin az olduğu yerde yaşamak Kapalı mekanlarda fazla zaman geçirmek Devamlı olarak güneş kremi kullanmak

Devit 3 Damla Ne İçin Kullanılır, Bereketleri Hasarları Nelerdir? Tıklayın !

D vitamini noksanlığında hangi meseleler oluşuyor? Tıklayın !

B Vitamini Yetersizliği Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır? Tıklayın !

Etiketler

D vitamini d vitamini yetersizliği vitamin vitamin yetersizliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir