Çocuğunuzu İnternet Bağımlılığından Gözetin
Psikolojik Sağlık

Çocuğunuzu İnternet Bağımlılığından Gözetin

Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fuat Altay fazla bilgisayar ve internet kullanımının ders galibiyetinde düşme, dikkat yetersizliği ve hiperaktivite bozukluğuna yol açtığını söyledi.

Yeni kuşakların ve cemiyetlerin sıhhatini gözetmek açısından, aileleri ve genel cemiyeti hedef alan kapsamlı eğitim programları yanında legal tedbirler alınması gerektiği ifade eden Dr. Fuat Altay, ‘Yeterli aile eğitimlerinin ardından, tehlikeleri bildiği halde temkin almayan ebeveynler için de önemsememe yargılaması yapılabilmelidir” dedi.

Özel Jinefem Tıp Merkezi Çocuk Sıhhati ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fuat Altay, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internetin çocuk ve gençler arasında kullanımının giderek çoğaldığına dikkati çekti. Dr. Fuat Altay, yetersizlerine karşın, teftişli kullanım için var olan kanunların bütün olarak işletilemediğine dikkati çekti, cemiyetin her kesiminde giderek artan-teftişsiz ve fazla kullanım hakikati bir yana, ailelerin de mevzuya ait tehlikeler veya alınması gereken ihtiyatlarla alakalı yeterli bilgiye sahip olmadıklarını öne sürdü. Pek çok ebeveynin, çocuğunun internet kullanımı ile alakalı endişeleri varken, bütün olarak nasıl bir tehlike altında olduğunu öğrenenlerin rakamının da az olduğunu ifade eden Dr. Fuat Altay, ‘Yeni kuşakların ve cemiyetlerin sıhhatini gözetmek açısından aileleri ve genel cemiyeti hedef alan kapsamlı eğitim programlarının yanında, legal temkinlerin lüzumluluğunu vurgulamalıyız. Yeterli aile eğitimlerinin ardından, tehlikeleri bildiği halde temkin almayan ebeveynler için önemsememe yargılaması yapılabilmelidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.