CİNSEL EFORU ARTTIRAN MENÜ
Tamamlayıcı Tıp

CİNSEL EFORU ARTTIRAN MENÜ

Amerikalı yemek guruları canlı bir cinsel yaşantı için seçenek bir akşam yemeği mönüsü sunuyor. Gurular, somon balığı ve brokoli gibi kalbe iyi gelen gıdaların seks hayatınızı da renklendirdiğini söylüyor.

Özellikle omega-3 ve L-arginine maddelerinin çokça bulunduğu zeytinyağı ile hazırlanmış salatalar, fındık ve eşi kuruyemişler, sarımsak, ginseng, soya fasulyesi seks eforunu artıran yemek mönülerinin bırakılmazları.

Yemek sonrası içilen bir yeşil çay da seks için gereken rahatlığı vermesi açısından ehemmiyet taşıyan bir meşrubat. Beslenme uzmanları, sigara ve alkolün seks performansını eksilttiğini, kumpaslı spor yapmanınsa cinsel hayat üzerinde pozitif tesir yaptığına işaret ediyor. Sağlık uzmanları yemek menüsü ile alakalı önerilerini şu sloganla özetliyor: “Kalbiniz için iyi olan gıda, cinsel uzuvlarınız için de iyidir.”

Editörün Yorumu:

Gerçeğinde liste bunlarla hudutlu değil. Bazı kültürel öğeler ve başka beslenme alışkanlıkları da cinsel efora tesir edebilir. Misalin kabak çekirdeği ve kabak çekirdeği yağı cinsel performansı ehemmiyetli biçimde etkiliyor. Fındığa eş kuruyemişler sınıfında ceviz, badem, kayısı çekirdeği ve Antep fıstığı var. Bazı baharatların özellikle kırmızı pul biber, kekik, nane vb. zengin antioksidan içerikleri ile cinsel hayata destek oluyor. Bunun yanında çekirdekli siyah üzüm de gerek antioksidanları ile cinsel performansa destek olabilir. Zeytinyağının ısıl operasyon görmemesi ve soğuk pres ile elde edilmesi de ehemmiyetli. Omega-3 den zengin besili otu, yağlı balık cinsleri de zeytinyağının yanında sayılabilir. Uzun süreli stres özellikle bazı hormonlar üzerinden damar rahatlamasını ve erkeklerde penisin sertleşmesini bozacağı için huzurlu bir aile etrafı da gıda dışı bir etken olarak ehemmiyetli bir bitirici kabul ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.