Cildinizi Domatesle Gerginleştirin
Cilt Bakımı

Cildinizi Domatesle Gerginleştirin

Uzmanlar sıhhatli bir surat ve cilt için gereken şeyin kozmetik mahsullerinde değil gerçeğinde yanı başımızda bulunan besinlerde olduğunu belirtti.

Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci, “Narenciyeler, yumuşak ve sıkı, gergin bir cilde sahip olmanızı sağlar. C vitamini binlerce hoşluk kremi içinde bulunan birinci cilt bakımı içeriğidir. Bu vitamin bedenin kolajen üretmesine dayanak eder.

Kolajen ise cildinizin temel yapısını şekillendiren proteindir. 35 yaşından sonra kolajen eksilince cildiniz sarkmaya başlar. Portakal, greyfurt, domates cildinizin gerginleşmesine dayanak eder.” dedi.

Nilay Keçeci, daha sonra şunları kaydoldu; “Kokusunu beğenmeyebilirsiniz, ancak yumuşaklığına bayılacaksınız. Deniz mahsullerinin faal bileşenleri Omega 3 yağ asitleri, çinko. Herkes balığın sağlımız için bereketini kesinlikle dinlemiştir.

Bir Hayli balık cinsi ve kabuklu deniz hayvanları, özellikle istiridye ve somon gibi yağlı balık cilt için harika bir besin. Yeterince omega 3 alınınca cildinizde kuruluk ve irin olmaz. İrin cildinizin daha süratli ihtiyarlamasına neden olur.

Araştırmalar, çok az omega 3 alanların egzema ve sedef hastalığı gibi ihtihabi bozukluklarına daha yatkın olduklarını gösterdi. Omega 3 yağ asitleri ayrıca kalp damarlarına gözetiyor, dolaşımı tertip ediyor. İyi bir dolaşım da cilt sıhhatini etkiliyor.

Çinko, iltihaplı sivilceyle savaşmada destekçi oluyor, yeni hücre üretimine katkıda bulunuyor, cilde güzel bir parlaklık veriyor.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.