Ceviz kalbin mucizesi
Kalp - Damar Hastalıkları

Ceviz kalbin mucizesi

Çinko, magnezyum, manganez, B vitaminleri, protein gibi nitelikli ve ehemmiyetli bileşenlere sahip olan ceviz, meyve veya yağ olarak harcandığında kalbe pozitif olarak tesir ediyor.

“Yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gnam harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde azaltabilirsiniz”

Yeni yapılan bir araştırma bir avuç ceviz yemenin kalp krizini süratle önlediğini gösteriyor.

Kumpaslı olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek, tehlikeyi yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı kumpaslı olarak koruyor.

Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra, kan damarlarının elastikliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına takviyeci olacak seviyede bir gelişme kaydedildi.

Cevizin ve ceviz yağının kalbe verimlerini ortaya koyan araştırmanın neticeyi; bunların kumpaslı tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan gözettiği yönündeydi.

Pennsylvania ’da Penn State University ’nin beslenme profesörü Dr. Penny Kris Eterton, “Ve yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gnam harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde azaltabilirsiniz” diyor.

Bu çalışmada özellikle; daha sıhhatli olabilmeniz için her gnam lüzumunuz olan porsiyon belirlendi.

Yalnızca 3 yemek kaşığı 51 g ceviz yağını kapsasanız kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içinde geliştirmiş oluyorsunuz.

Ceviz yağının özellikle endotelyal hücrelerin sağlamlığı için çok verimli olduğu kanıtlandı.

Bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların elastikliğinde ehemmiyetli bir rol oynuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.