Diğer Hastalıklar

Botoksla ameliyatsız burun estetiği

İki yıldır burun köküne botox enjeksiyonu ile burun ucunu kaldırmak mümkün olmaktadır. Botox tek başına kullanılabileceği üzere, dolgu ile birlikte kullanılıp daha düzgün sonuçlar almak mümkün olabilir. Botox'un tesiri ise 4-6 aydır. Bu mühlet sonunda burun tekrar yepyeni haline döner. Uygulama 5 dakika içinde yapılır.

Beser estetiğinden sonra kemikler biraz fazla alınıp çukurlaşma olduğunda, güldükleri vakit burun kenarlarında bunny line denen çizgiler oluştuğunu söyleniyor. Bu, yaşlı bir söz veriyor. Botoksla onları yok ediyoruz. Buruna uygulanan botoksun birinci emeli bu. İkinci olarak, burnunun ön kısmı düşük olan bireylerin burnunu üst kaldırmak beğenilen söz veriyor. Botoksu,gülerken de hoş bir sözleri olsun diye, bilhassa burun kanatları geniş şahıslarda, burun altı deliklerindeki kaslara yapıyoruz. Ayrıyeten burun ucuna da yapıyoruz; bu, burnun yavaşça kalkmasını sağlıyor. Hafif kemerli burnu olan kişilerdeyse, iki kaş ortasındaki bölgeye dolgu hususu yerleştirilip burun ucuna botoks uygulanarak estetik ameliyatsız düzgün bir burna sahip olmalarını sağlıyoruz.

Ameliyatsız burun estetiği, bu süreçle sonuçların kalıcılığının 4 aydan 2 yıla kadar uzayabilmekte;alçı ya da sargı yapılmaz. Yalnızca buz uygulaması yapılır ve kişi meskenine gönderilir.Her türlü toplumsal aktiviteye katılabilir.

Botoksla burun sırtındaki tavşan çizgileri düzeltilebilir, açık duran burun kanatları daraltılabilir, burun ucunu çeken kas faal ise burun ucu kaldırılabilir. Dolgu ile burun kökü ve burun sırtını doldurarak daha düzgün bir çatı elde etmek; burun dudak açısını doldurarak burun ucunu kaldırmak ya da burun ucunu doldurarak daha şık bir uç elde etmek mümkün. Ayrıyeten cerrahi sonrası olabilecek küçük düzensizliklerin de dolgu ile kamuflajı yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir