BİYOENERJİ VE ŞAKRALAR
Tamamlayıcı Tıp

BİYOENERJİ VE ŞAKRALAR

Bioenerji ve şakralar günümüzün popüler mevzularından. Bir Hayli insan bu mevzuyu yakından takip ediyor ve karşılaştıkları meselelerde Bioenerji Uzmanı olduğunu ileri süren bireylere müracaat etenlerin rakamı gün geçtikçe artıyor.

Bioenerji’nin kelime anlamı; natürel olan enerjidir. Beden içerisinde kesintisiz bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım vardır. Elektromanyetik akım; fiziksel vücutla sınırlanmamıştır. Böylece, bir vücuttan ötekisine akış yapılabilir. Bu elektromanyetik akım; vücudun sağ tarafına bir araya gelmiştir. Bioenerji akışı insanla hudutlu değildir; tüm maddeye akar. Nebatların insanlarınkine ters bir kutbu vardır; onlarla aramızda hür bir kanal açılır.

Sağlıklı bir bedende olumsuz bir enerji bulunmaz. Bedenin rastgele bir yerinde problem varsa; o bölge olumsuz enerji üretmeye başlar. Daha doğrusu; beyin ile o bölgenin irtibatı kopmuş demektir. Demek ki; vücudumuzun tümünü ayakta yakalayan beynin düşünce ve yapılandırma kısmı ile aradaki bağı kopartmamak lazım.

Bioenerji Ugulamaları

Vücudumuzda bulunan elektrik akımı beden çevresinden bir alan oluşturuyor. Buna “aura” sınıyor. Aura artı ve eksi elektriklerden oluşuyor. Bu iki akımın balansta olması beden sıhhati için koşul. Denge bozulduğunda ise sağlık meseleleri ortaya çıkıyor. Basmakalıpta enerji balansı akupunktur iğneleriyle sağlanırken bunun bir başka yolu da güçlü enerjisi olan insanın daha cılız enerjili bir insana enerjisini aktarması. Bu enerji aktarımının doğru bir biçimde yapılması ise ancak Bioenerji Uzmanı tarafından doğru bir biçimde enerji verilerek yapılabiliyor.

Bioenerjiye göre her insanın bedeninde yedi tane şakra bulunuyor. Ve bu şakralar enerji merkezleri olarak kabul ediliyor. Genelde enerji transferi bu şakralar üzerinden yapılıyor. 1 nolu şakra ile 7 nolu şakra arası enerji kanalımız olarak kabul ediliyor. Bioenerji uzmanlarına göre kendi ellerimiz ile de bedenimizdeki enerji akışına egemen olup bazı rahatsızlıklarımızı giderebiliyoruz. Özellikle en çok enerjinin bulunduğu yer olan parmak uçlarını kullanarak. Belki farketmişsinizdir, bir yerimiz ağrıdığı zaman elimizi ağrıyan yerimize götürürüz. Bunun neticesinde bir hafifleme sezeriz hatta kimi zaman ağrı geçer. Bu şakraların bulunduğu noktalarla temas etmekten kaynaklanır.

Şakraların bedendeki yerleri ve rehabilitasyon ettiği hastalıklar

1. şakra: Kuyruk kemiği ile makat arasındadır ve enerji sisteminin merkezidir.

2. şakra: Kuyruk kemiği üzerindedir. Faize sistemini hakimiyet eder.

3. şakra: Bel omurgasının ortası ve göbektir. Sindirim sistemini hakimiyet eder. Ülser, hazımsızlık, böbrek irinini tedavii eder.

4. şakra: Göğüs kafesinin ortasıdır. Yüksek tansiyon, kolesterol ve kalp problemlerine iyi gelir.

5. şakra: Göğüs kafesi ile boyun ortasındadır. Solunum yolları ve teni hakimiyet eder. Öksürük, astım ve alerjilere iyi gelir.

6. şakra: Alnın ortası, iki kaş arasındadır. Bedendeki tüm sistemleri hakimiyet eder. Eklem ağrıları, baş ağrıları, uykusuzluk…

7. şakra: Başın üst kısmının bütün ortasındadır pineal bez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.