Başınız Mı Ağırıyor ? İşte Nasihatler
Nörolojik Sorunlar

Başınız Mı Ağırıyor ? İşte Nasihatler

Son zamanlarda herkesin şikâyet ettiği bir gidişattır baş sızısı. Her yaşta görülebilen ve birçok şahsın tecrübe ederek yaşadığı muhtelif rahatsızlıklara bağlı olarak ve ya yaşam stilinden kaynaklanan sebeplerden dolayı ortaya çıkan, sık tesadüfülen bir rahatsızlıktır.

Seçenek olarak kullanabileceğiniz bitkilerle tanışın

Kedi Otu: Yatıştırıcı ve soğukkanlılaştırıcı tesiri ile bilinen bu ot, baş sızısı için de oldukça verimli bir bitkidir. Günümüzde birçok tablet, hap ve bitki özlü çay içerisine de konulan bu bitki çeşidi baş sızısı için kullanılabilecek bitki cinslerindendir. Aynı zamanda uykusuzluk problemlerine karşı da kullanılabilecek müthiş bir bitkidir.

Sarı Kantaron: Özellikle natürel antidepresan olarak da bilinen bu bedelli bitki moral bozukluğu, motivasyon noksanlığı, vb. etmenlere karşı tesir edebilen ilaçların içeriğinde de kullanılıyor. Baş sızısı istikametinden oldukça hafifletici bir tesire sahip olan sarı kantaron çay biçiminde demlenerek de içilebilmektedir. Sarı kantaron için natürel bir antidepresan diyebiliriz.

Zencefil: Baş sızıları için faydalanılabilecek öteki bir bitki çeşidi de zencefildir. Öteki bitkisel formlardan değişik olan zencefil yalnızca baş sızısını gidermek emeliyle de kullanılmaktadır. Baş sızısının yanı gizeme Mide sancıları için de oldukça verimli bir bitki çeşididir. Mide bulantılarına soğuk algınlığına karşı da kullanılabilir.

Nane: Nane, baş sızısı için çay olarak değil de yağ olarak kullanılması öneri edilmektedir. Nane, okaliptüs, sandal ağacı gibi yağlar baş sızısına iyi gelebileceği gibi bireylerin odaklanmalarını da çoğaldırmaya dayanakçı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.