Baş edemediğimiz lekelilik
Kanser

Baş edemediğimiz lekelilik

Elektromanyetik makinelerin tüm yaşamımızı abluka etmesi manyetik lekeliliği doğurdu. Peki, bu lekelilikle nasıl baş edeceğiz? Manyetik lekelilikten temizlemek muhtemel mi?

Hareketli elektrik yükleri manyetik alan oluşturur. Bu sebeple, bio-elektriksel olan her alanda başka bir deyişle canlılarda kesinlikle manyetik alan vardır. İnsanı oluşturan maddelerin birbiriyle haberleşmek için kullandıkları manyetik alanın sinyalleri birbiriyle geçim içindedir. Bu sinyaller dünya manyetik alanı ile de geçim içindedir. Manyetik geçim muhtelif sebeplerden dolayı bozulabilmektedir. 

Günümüzde, elektromanyetik makinelerin yaşamımıza girmesiyle, yeni bir lekelilik cinsi doğmuştur. Yüksek gerilim hatları, bilgisayarlar, telefonlar vd. elektro-smog kaynaklarıdır. Tüm bunların yanı gizeme, dış faktörler de vardır; dünyanın manyetik kutbu devamlı yer değiştirmektedir. Canlıların manyetik alanının dünya ile geçiminin güçleşmesi, bu süreç süratlenince kaçınılmaz netice olarak sıhhati etkilemeye başlamıştır.

Manyetik lekelilik gözle görülmez ama son senelerde yüksek bir ivmeyle çoğalmaktadır. Sağlık üzerine negatif tesirleri de dayanarak çoğalmıştır. Bio-manyetik alan çalışmaları, uzay çalışmaları sonrasına denk düşer.

Uzaya sevk edilen astronotlarda görülen ve haftalarca sürebilen bitkinlik, kas sızısı, baş sızısı ve dönmesinin sebebi ilk senelerde anlaşılamamıştı. Daha sonraki senelerde, sürdürülen kapsamlı araştırmalar neticeyi, bu belirtilerin dünyanın manyetik alanından uzaklaşmaya bağlı olduğu anlaşıldı.

Manyetik Lekelilik İçin Konutta Yapılabilecekler:

1. Olası olduğu kadarıyla elektronik makineleri telefon, bilgisayar, televizyon… az kullanalım. Gerekmediği zamanlarda kapalı yakalayalım. 
2. Kullanmadığımız zamanlarda bizden olası olduğu kadarıyla uzakta bulunduralım.
3. Geceleri yatak odasında telefon bırakmayalım.
4. Çok gerekmedikçe telsiz telefon yerine kablolu telefonları seçim edelim. 
5. Televizyonu kesinlikle makbuzundan kapatalım. Uzaktan kumanda ile kapatırsak manyetik lekelilik devam edecektir.
6. Cep telefonlarını kesinlikle kulaklık ile kullanalım.
7. Her bulduğumuz fırsatta üryan ayakla toprağa temas edelim.
 

KAYNAK:MİLLİYET

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.