Bal: Natürel Hoşluk Reçeteniz
Tamamlayıcı Tıp

Bal: Natürel Hoşluk Reçeteniz

Cildinizi ve güneşin tesiriyle aşınan saçları gözetmek için balın büyülü ‘saç bakım reçetesi’ni kesinlikle sınamalısınız. Konutta hazırlayabileceğiniz bu reçete, satın aldığınız kozmetik mahsullerinden daha ucuz ve tesirli.

Saç bakım maskesi

2 yemek kaşığı çam veya çiçek balını, bir limondan elde edilen suyla karıştırarak oluşturulan maskeyi, kuru saçınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Sonra iyice durulayın. Haftada bir defa uygulanan bu natürel maske ile saçlarınızın natürel ve parlak bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

El bakım maskesi

Aralıksız gözardı ettiğimiz ellerimiz için hazırlanan maskeyi, uygulamadan evvel ellerinizi ılık bir suda yumuşatın. Ardından ellerinizi zeytinyağı ile karıştırılmış olan bir kaşık balın içinde beş dakika bekletin. Sonra da zeytinyağı ile ellerinize ve parmaklarınıza iyice masaj yapın. Ellerinizdeki yumuşaklığa inanamayacaksınız.

Cilt bakım maskesi

Ciddi evhamlar ve yoğun stres altında yoğrulan genel yaşam biçimi düşünülecek olursa, cildin bitkin ve aşınmış görünmesinin tek nedeninin tüketilen seneler olmadığı yadsınamaz bir hakikat. İşte bu koşuşturma içinde kendinize ayıracağınız 10 dakika ile sıhhatli ve pırıl pırıl bir cilde sahip olabilmenin ne kadar kolay olduğunu kavrayacaksınız. Bir fincan içinde, bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak ölçüde sütü karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı suratınıza ve boynunuza yaydıktan sonra hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger desteğiyle silerek arının. Balın vazgeçtiği iz, ışıl ışıl bir cilt olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.