Bahar cildinizi de tazelesin
Cilt Bakımı

Bahar cildinizi de tazelesin

Bahar tabiatı yenilediği gibi bizleri de tesirler. Cildimizi de etkileyen baharı, cildimizi tazeleyerek geçirebiliriz

Parlak güneşli uzun günlerin başlamasına kısa zaman kala Cildiye kısmı Uzm. Dr. Nilsu Gençyılmaz, bahar aylarında uygulanabilecek cilt bakım usulleri hakkında bilgi verdi. Fiziksel, zekasal ve duygusal olarak yeni mevsime rahatça geçebilmek için cilt gençleştirme ipuçlarını uygulayabileceğini belirten Uzm. Dr. Gençyılmaz, bahar bakımının emeli kış aylarında oluşmuş tahribatın onarılması ve cildi ultraviyole gibi değişik hasarlardan gözettiğini bildirdi.

İlk olarak beden ve surat için hafif, asitli, ıslatıcı bir arınıcı kullanarak kışın oluşmuş tahribatı kaldırmanın yanında kaybolan nemi yenilemekle başlanabileceğini vurgulayan Gençyılmaz, “Ölü teninizden kurtulmanın yanında cildinizin yenilenmesi sürecinde antioksidanlara lüzumunuz olacaktır. A, C, E vitamin preperatlarının oral yolla alımı cildinizde ultraviyole maruziyeti sonrasında ortaya çıkan hasarlı hür oksijen radikallerini tesirsiz hale getirerek foto ihtiyarlama ve foto karsinogenezden ten kanseri size gözetecektir” dedi.

Cildinizi güneşten koruyun

Tekerrür tekerrür güneşe maruz kalındığında, melanin yapımından mesul olan melanositlerin güneş ışınları tarafından aktive edildiğini ve bu pigmentlerin tenin üst katmanında muntazam bir biçimde depolandığında bronzluğa, dağınık veya öbekler halinde depolandığında ise kirlere neden olduğunu söyleyen Nilsu Gençyılmaz, “Cildimiz UVA ışınlarına ne kadar maruz kalırsa, korunması da o kadar eksilir ve cilt kanserine kadar gidebilen pek çok problemlere neden olabilir. Cildinize günlük kumpaslı kullanacağınız ıslatıcı kremi seçerken dikkat faktörüz gereken güneş gözetici etmeni SPF 20’nin üstünde olması ve UVA kapsaması yeterli olacaktır” biçiminde konuştu.

Teknolojik değişlerle yenilenin

Günümüz teknolojisiyle bir hayli dermakozmetik uygulamalarla parlak sıkı, buruşuksuz bir cilt ve bedene sahip olmak artık çok daha basit olduğunun altını çizen Dr. Gençyılmaz, “PRP, dermapen, mezoterapi, botoks, mezobotoks gibi bir hayli usullerle cildinize bahar değişlerinin yansıması muhtemel PRP harekâtı; bireyin kendisinden alınan bir ölçü kanın santrifüj edilerek birleşenlerine parçaladıktan sonra sihrime etmenleri ve kök hücreleri kapsayan natürel mucizenin tene enjekte edilmesiyle cildinizi ve saçlarınızı canlandırıp gençleştirmesini sağlayacaktır.

Botoks ile 20 dakika kadar kısa bir vakitte buruşuklarınızdan kurtulmanın yanında parlak bir cilde kavuşmanız muhtemel. Hiperhidroz veya fazla terleme probleminiz var ise el, koltuk altı veya ayak tabanına uygulanılacak botoks harekâtıyla tüm yazı rahat geçirmeniz kaçınılmaz. Dermapen rehabilitasyonunda ise dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılır ve mezoterapi veya PRP mahsullerinin emilim ölçüsünü çoğaldırarak daha hatasız bir cilde sahip olmanız için takviyeci olur” ifadelerini kullandı.
Dr. Gençyılmaz, mezoterapi rehabilitasyonunda ise çok ince ve kısa iğne uçları kullanılarak sizi başta selülit olmak üzere kirler, muhtelif cilt problemleri, cilt ihtiyarlamasını ve saç dökülmesini yasaklamak emeliyle muhtelif mahsullerin enjekte edilmesiyle sıkı formda bir bedenle yaza hazırlayacağını belitti.

KAYNAK:İHA

 

Botextra; haber botu , film botu, dizi botu, wordpress botu.Akıllı içerik sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir