Bağırsak Cerahatinin Nebatsal Rehabilitasyonu, Natürel Çözümü
Genel Sağlık

Bağırsak Cerahatinin Nebatsal Rehabilitasyonu, Natürel Çözümü

Bağırsak cerahati nasıl geçer ve natürel usuller arıyorsanız sizlere tekliflerimiz.. Bağırsak cerahatinin natürel usullerle çözülmesi için uygulanabileceklerden kimileri şunlardır:

Natürel Yoğurt: Meşrubatlara, meyvelere veya sebzelere yoğurt karıştırılabilir. Ayrıca bunun haricinde her gün bir kase yoğurt yenmelidir. Laktik asit imaline katkı sağladığından, bağırsakta barınan hasarlı maddelerin de yok edilmesini sağlar. Patates Suyu: Ham bir patates rendeleyip, süzülmeli ve süzüldükten sonra suyu içilmelidir. Bu operasyon günde 2-3 kere tekerrür edilmelidir. Patates bağırsak etkinliklerini çoğaldıran maddeler bakımından zengin bir yiyecektir. Pirinç Suyu: Bir demlik suda iki yemek kaşığı kadar pirinç kaynatılmalıdır. Sonrasında ılıması beklenmelidir. Ilıdıktan sonra süzülüp içilmelidir. Bu operasyon günde 1-2 kez yapılabilir. Keten Tohumu Suyu: 1 kadeh suya 1 yemek kaşığı keten tohumu koyularak bir gece süresince bekletilmelidir. Ertesi gün bu karışım süzülmelidir. Sonrasında her gün bir kadeh içilmelidir.

Bağırsak Hastalıklarının Bulguları Nelerdir?

Bağırsak hastalıklarının keskin bazı bulguları şunlardır:

Dışkıda kan görülmesi Sık sık ishal olunması Karna aniden kramp girmesi Kilo kaybının istemsiz bir biçimde yaşanması Anemi

Bağırsak Hastalıklarında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bağırsak hastalıklarında dikkat edilmesi gerekenlerden kimileri şunlardır:

Bol akışkan harcanmalıdır. Tuvaletin gelmesi vaziyetinde beklenmemelidir. Maden suyu ve nebat çayı gibi yararlı meşrubatlar harcanmalıdır.

Sıkıntılı Bağırsak Belirtiyi Tıklayın !

İrritabl Barsak Belirtiyi Neden Olur? Tıklayın !

Etiketler

bağırsak hastalıkları Bağırsak cerahati Bağırsak cerahati rehabilitasyonu bağırsak sıhhati Âmâ bağırsak cerahati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir