Ayrılığın İlacı Bilimsel Olarak İspatlandı
Psikolojik Sağlık

Ayrılığın İlacı Bilimsel Olarak İspatlandı

Bireyler ayrılığın acısını 18 ayda atlatıyor. Amerika ’da yapılan bir araştırmada ayrılığın ilacı zaman olduğu ispatlandı. Boşanmanın daha uzun müddet tesirinin görüldüğü fakat 18 aydan sonra pozitif düşünmeye başladıkları, ayrılanların ise 11 aydan sonra pozitif düşünmeye başladıkları saptandı.

ABD ’de bulunan Monmouth Üniversitesi ’nden profesörler, ayrılıkların insanlar üzerindeki olumsuz ve pozitif tesirlerini araştırdı. T24 ’te yayınlanan habere göre, araştırmanın neticesinde ilişkileri sonlanan insanlar için en büyük ilacın ‘ zaman ’ olduğu ortaya çıktı.

 

Ayrılığın acısını atlatmak 11 hafta

 

6 ay içerisinde ayrılmış 155 bireyi baz alarak hazırlanan araştırma, ayrılığı atlatmanın en az 11 hafta müddetbileceğini gösteriyor. 11 hafta sonunda ise ayrılmış çiftlerin yüzde 71 ’i ilişkinin pozitif yanlarını görebiliyor.

 

Boşanmanın ilacı 18 ay

Şayet bu ilişki uzun müddetliyse veya konutluluğa dönüşmüş ise bu vasati büyük oranda artabiliyor. Uzmanlar, boşanan çiftlerin ayrılığı atlatıp yeni bir hayat kurmalarının 18 aylık bir zamanı bulabileceğini belirtiyor. Boşanan çiftler arasında ayrılık yaşayanların yüzde 43 ’nün ilişkileri bittiği için gevşediğini ortaya koyarken, yüzde 31 ’nin bunalıma sürüklendiğini dikkat topluyor. Uzmanlar, bireyleri ayrılık sonrası kendilerini yargılamama, yeni etkinlikler bulma ve yeni bkocamanlarıyla tanışma mevzusunda cesaretlendirmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.