Diğer Hastalıklar

Ameliyatsız yüz germe ultherapy

Ultherapy yüz germe operasyonlarına 30 dakikada ameliyatsız tahlil sunuyor.
Daha sıkı bir cilt, daha genç bir görünüm!

Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en ‘tercih edilen’ teknolojisi olarak kabul gören ‘ULTHERAPY’ artık Türkiye’de.
Ultrasound, en bilinen tarifi ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Artık tıpkı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’.
Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, yalnızca cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, düzgünleşme sürecine muhtaçlık duyulmadan, risksiz çözebilen orijinal bir teknoloji.
Tüm yüz için 30 dakika süren Ultherapy uygulamasının akabinde, uygulamanın yapıldığı şahıslar günlük aktivitelerine çabucak dönebilmektedirler.
Ultheraphy sisteminde kullanılan ‘Deep see’ ismi verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt katmanlarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi tamirat sürecini oluşturarak yeni collagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ tesiri kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın çabucak akabinde toparlanmaya başlayan cilt istenen ülkü görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın akabinde elde edilen sonuç en az 2 sene boyunca koruma ediliyor.
Ultherapy nedir?
Yüz sözümüz bir çok şey anlatır. Kırışıklıklarımıza ‘tecrübe’, üzgün görünümümüze ‘yorgunluk’ tarifini yaparız birçok vakit. Bunlara tahlil olarak ‘estetik cerrahi’ her vakit bir seçenektir. Ancak artık yeni bir usul olan Ultherapy var. Cerrahi olmayan yüz asma prosedürü olan Ultherapy ile vaktin ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün.

Ultherapy ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen hoş gergin görünüm, cildin kendi düzgünleşme sürecini kendisinin yaratması sonunda ,cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

‘’ Ultherapy sonrası cildim çok daha sıkı ve gergin….
Daha evvelki ‘sarkmış’ görünümümden eser yok.’’

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci çabucak başlar, lakin tam sonucun ortaya çıkma süreci ortalama 90 gün sonradır.
FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up tesiri tespit etmiştir. Bu tesir göz etrafındaki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma tesiri yaratmıştır.
Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan bireyler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını söz etmişlerdir.
Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan sistem yoktu, lakin bugün harika bir germe ve lifting yapabilen Ultherapy teknolojisi var.

Dr. Emre ÇİÇEK

www.emrecicek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir