Akupunktur: Zayıflamanın en ananesel usulü
Diyet

Akupunktur: Zayıflamanın en ananesel usulü

2500 sene evvel daha önceki Çin’den çıkıp günümüze kadar gelen akupunktur, hali hazırda en öğrenilen zayıflama rehabilitasyonlarından biri olarak kullanılıyor.

Bedende bulunan özerk asap sistemi üzerinden uzuv işlevlerini idareyen limbik sistem, stres uyaranlarına karşı bedenimizi sıhhatli yakalayan sistem olarak öğreniliyor. Solunum yolları rahatsızlıklarından kalp-damar hastalıklarına, migrenden psikiyatrik meselelere, akut ya da kronik sızılardan muhtelif bağımlılıkları gidermeye kadar takribî 300 hastalığın rehabilitasyonunda kullanılan akupunktura, en çok zayıflamak için müracaat etiliyor.

Bedenin enerji kanallarını uyarıyor

Rehabilitasyonun odak noktası, bedenin emin noktalarını iğnelerle uyararak bu noktalardaki enerji kanallarının harekete geçirilmesi prensibini direniyor. Akupunktur noktaları ismi verilen noktalardan bedenin kendini onarma ve yenileme kabiliyetinden faydalanan rehabilitasyon usulü aynı zamanda bir terapi alternatifi olarak da karşımıza çıkıyor.

Bir Hayli seanstan oluşan akupunktur rehabilitasyonunun seans sıklığı hastalığın ve şikayetlerin gidişatına göre lüzuma müteveccih olarak tanımlanıyor. 30-40 dakika arasında değişen seanslar haftada 1 ila 3 arasında değişebiliyor.

Zayıflama sürecinde stres ve halsizliği önlüyor

Fazla kilo problemi giderek yaygınlaşan ve birliktesi değişik sıhhat meselelerini de getirebilen bir problem. Sıhhatlı ve yeterli bir beslenme kumpası eşliğinde uygunan akupunktur rehabilitasyonu, zayıflamaya bağlı değişik sıhhat meselelerini tetiklemeden hakimiyetli biçimde kilo verilmesini sağlıyor. İştah ve açlık hissini asgari seviyeye düşüren akupunktur, serotonin hormonunun seviyesini çoğaldırıyor. Kulakta bulunan ve mideye kadar erişen siniroçlarını uyaran rehabilitasyon, mide asitinin eksilmesini sağlıyor. Bu biçimde mide asiditesinin aşırılığına bağlı büyüyen yanma ve ekşime şikayetlerinin de önüne geçiyor.

Düşük kalorili beslenme kumpasının neden olabileceği halsizliği önleyen akupunktur, metabolizma süratini de kumpaslar. Akupunktur rehabilitasyonu ile zayıflayan şahıslarda metabolizma sürati çoğaldığı için kilo verme süreci çok daha rahat ve hastayı zorlamadan ilerler.

Bir ay içinde 4-8 kilo verilebiliyor

Zayıflama emelli uygulanan akupunktur kürleri haftada 1 ya da 2 seanstan oluşuyor. Uzmanlar, akupunktur ile verilen kilo ölçüsünün yaşa, verilmesi gereken kiloya ve sıhhat gidişatına göre farklılık gösterdiğini vurgularken; bir ay içerisinde 4-8 verilebileceğini, iki ay içerisinde ise rehabilitasyon evveli mevcut kilonun %10-15 kadarının verilebileğine dikkat sürüklüyor.

özel içeriğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir