Akciğer Kanserinin İlk Bulguları Nelerdir, Nasıl Anlaşılır?
Genel Sağlık

Akciğer Kanserinin İlk Bulguları Nelerdir, Nasıl Anlaşılır?

Akciğer kanserinin anlaşılması için kanser nedeniyle oluşmakta olan ilk belirtiler tespit edilerek, takip altına alınmalıdır. Dünyada 1,3 milyon bireyin yaşamının sonlanmasına neden olan akciğer kanseri, akciğerde oluşmaya başlayan anormal hücrelerin, hakimiyetsiz biçimde gelişmesiyle ortaya çıkmaktadır. Akciğer kanserinin nedenlerinin başında; sigara, asbest, hava lekeliliği ve genetik gidişatlar yer almaktadır. Erken teşhisle fark edilen akciğer kanseri bulguları, hastalığın rehabilitasyona pozitif yanıt verme olasılığını yükseltmektedir.

Akciğer Kanserinin İlk Bulguları

Akciğer kanseri bulgularının farkında olunması, hastalığın erken tanısı ve rehabilitasyona pozitif cevap vermesi açısından oldukça önemli sayılmaktadır. Akciğer kanserinin bulguları ve rehabilitasyonu, hastalığın düzeyine göre değişiklik göstermektedir. Genel anlamda akciğer kanserinin ilk bulguları şu biçimde sıralanabilir:

Soluk darlığı yaradılışı Balgamla birlikte kan gelmesi Kronik öksürük yapısında farklılıklar oluşarak, öksürüğün başka bir hal alması Göğüste sızı yaradılışı Fazla zayıflama Bitkinlik İştah kaybı Seste kısıklık oluşması Parmak uçlarında çomaklaşmanın yaradılışı Yutmada eforluk çekilmesi

Akciğer Kanseri Teşhisi Nasıl Konulur?

Akciğer kanserinin teşhisi için uzman hekim tarafından bazı testler yaptırılmaktadır. Yapılan test ve süreçte oluşan vaziyetlerin değerlendirilmesi neticeyi, akciğer kanseri teşhisi konulmaktadır. Teşhis için kullanılan düzeyler şu biçimde sıralanabilir:

Akciğer Filmi Çekilmesi: Bilgisayarlı tomografi, bronkoskopi ya da iğne ile biyopsi Rehabilitasyon Süreci ve Sürecin Zaferli Geçip Geçmemesi: Histoloji ve safha, hastanın performans gidişatı Rehabilitasyon Biçimleri: Cerrahi müdahale, radyoterapi ve kemoterapi

Bayanların görmezden geldiği kanser bulguları Tıklayın !

Akciğer kanseri bulguları Tıklayın !

Etiketler

akciğer kanseri akciğer kanseri bulguları akciğer kanseri rehabilitasyonu kanser Kemoterapi patoloji sıhhat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir