Aile Doktorları Uyuşturucuyla Gayret Edecek
Sigara

Aile Doktorları Uyuşturucuyla Gayret Edecek

Kahramanmaraş’ta uyuşturucu ile gayret devam ediyor. Ulus sıhhati müdürlüğü kentte misyon yapan aile doktorlarını merkezde toplayarak uyuşturucuyla gayret hakkında seminerler tertip etti. Seminerlerde aile doktorlarından mevzuyla alakalı duyarlı olmaları söylendi.

Uyuşturucu İle Gayret Acil Eylem Tasarıyı ve Milli Tütün Hakimiyet Programı Eylem Tasarıyı kapsamında bakanlığımıza verilmiş temel mesullüklerden bir tanesi de birinci basamak sağlık hizmetleri bu alanda kuvvetlendirilmiştir, Bu istikamette aile doktorlarına eğitim vermeleri için şehirlerden görevlendirilen personel başkanlığımız tarafından gerek teknik kapasitelerinin gerekse eğitim maharetlerinin artırılması emeliyle eğitici eğitimi verilmiştir, Alınan 5 günlük bu eğitim yönünde alakalı personel tarafından kendi şehrinde misyon yapan aile doktorlarına müteveccih bağımlılıkla gayret eğitimlerinin verilmesine arz edilmiştir,

EĞİTİM OLDUKÇA FAYDALI GEÇTİ

Bu istikamette şehrimizde misyon yapan aile doktorlarına bağımlılıkla gayret mevzusu kapsamında muhtelif mevzu başlıklarını kapsayan eğitimin; 17-18 Kasım 2015 tarihinde ikinci grubun ilk seansı reelleştirilmiş olup, eğitime aile doktorlarının yanında uyuşturucu Şehir Koordinasyon Heyeti abonelerinin de katılımı sağlandı, Eğitime; Necip Fazıl Şehir Sağlık Kurumu Psikiyatri Uzmanı Dr. Mehmet Enver Analan, Aile Doktorluğu Uygulama Şube Müdürlüğü Uzm, Dr, Ayça Şafak Tekin ve Us ve Ruh Sıhhati Birim Mesulü Psikolog Oya Birsen eğitimci olarak katılmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.