Ağız Kokusunu Önleyin
Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız Kokusunu Önleyin

Diş Doktoru Arzu Yalnız Zogun ağız bakım suları hakkında balaka verdi.

Ağız ve diş sıhhatinin işlevsel ve estetik fonksiyonelliğinin korunması için yapılması gereken en ehemmiyetli etmen kumpaslı ve doğru bir biçimde ağız bakımının yapılmasıdır. Bu sebeple bütün teçhizatlı bir ağız bakımı için diş fırçalamanın yanı gizeme, diş ipi ve ağız bakım suyundan da faydalanılması gerekir. Ağız bakım suyu diş fırçasının yetişemediği bölgelerde derinlemesine hijyen sağlarken, bakteri odaklı ortaya çıkabilecek birçok diş hastalığının önlenmesine destekçi olmaktadır.

Genellikle soluğu tazelemek emeli ile başvurulsa da, günümüzde şahsın kullanım emeline müteveccih birçok seçenek seçeneği ile komple ağız bakımını sağlayan ürün olarak adlandırılmaktadır. Ancak kronik olarak şiddetli ağız kokusu meseleleri için kesinlikle diş doktoruna başvurulması önerilmektedir. Bunun dışında bakteri plaklarına neden olan hasarlı asitlere karşı koruma sağlayarak, ağız kokusu problemleri ile ilerleyen yarıyıllarda ciddi hastalıklara yol açabilecek bakteri plaklarının yok edilmesini sağlamaktadır. Fakat ağız ve diş sıhhatinin korunması için sadece diş fırçalamanın yeterli olmadığı gibi tek başına ağız bakım suyu da tesirli hijyeni sağlamamaktadır. Bu sebeple kumpaslı olarak günde 2 kez dişlerin fırçalanması, diş fırçasının erişemediği yerler için diş ipinin kullanılması ve ek olarak hijyen kaidelerini destekleyici, ağız bakım suyunun kullanılması gerekir. Ayrıca kumpaslı bakım ile beraber diş doktoru hakimiyetlerinin aksattırmaması ve birey için uygun ağız bakım suyu seçiminde hekiminizin destekçi olmasını isteyebilirsiniz. Öncelikle taze bir soluk, bakteri plaklarını yok etme ve diş çürüklerini önlemek ya da dişi eti meselelerini hakimiyet altında yakalamak için diş doktorunuzla beraber uygun ağız bakım suyu seçiminizi yapmanız önerilmektedir.

Ağız bakım suyunun doğru kullanımı için yapılması gerekenler nelerdir?

1     Doğru ve düzenli kullanım

Rutin diş fırçalama alışkanlıklarına ağız bakım suyunu da dahil ederek, ağız ve diş sıhhatinin korunmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle diş fırçasını erişemediği yüzeyler için ara surat fırçası, diş ipi ve ağız bakım suyundan yararlanabilirsiniz. Besin artıklarının birikmesi ve bakteri plaklarının oluşması ile beraber ortaya çıkabilecek dişeti hastalıklarından korunmak için en ideal kalkandır. Bu sebeple kumpaslı ve doğru diş fırçalama harekâtlarına ek olarak ağız bakım suyunun da kullanılması önerilmektedir. Ağız hijyenini sa

Alakalı aramalar; dişdiş sağlığıağız bakımtemiz gülüş

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir