2013 yaz modasının saklı 7'lisi
Genel Sağlık

Adriana Lima kalçasına sahip olmak ister misiniz?

….

.jpg

Kalçanızın şekilsizliğinden, yeterince kalkık ve yuvarlak olmamasından şikayetçiyseniz size harika bir haberimiz var! ‘Thermage Body’ ile tek seanslık bir işlemle ağrısız, acısız bir şekilde Brezilyalı yıldız Adriana Lima gibi kalkık ve yuvarlak bir popoya sahip olacaksınız!

Peki bizi tek seanslık sihirli bir dokunuşla değiştirecek Thermage Body hakkında merak edilenleri anlatıyoruz.

22624.jpg

Thermage Body nedir?

Yöntem, cildinizin derin tabakalarındaki liflerin kolajen moleküllerinin kısalıp gerginleşmesini ve destek dokulardaki sarkıkları toparlayarak, cildinizi eskisinden daha genç görünmesini sağlıyor. Yalnızca tek seans uygulanan monopolar bir radyo frekans yöntemi olan Thermage Body’nin en büyük artısı, sonuçların yavaş yavaş ve artarak ortaya çıkması, oldukça etkili olması ve her deri tipinde uygulanabiliyor olması. Bu teknoloji kolajen yapıda hemen etkisini gösteren bir sıkılaşma sağlıyor ve zaman içinde bu sıkılaşma artıyor. Gözle görülür bir biçimde popo toparlanıyor ve yukarı kalkıyor.

22511.jpg

Bu sistem popo dikleştirme dışında da kullanılıyor mu?

Thermage Body, ameliyatsız yüz germe, sarkmış kolların, gevşemiş, deforme olmuş bacakların, göbek ve basen bölgesinin toparlanmasında da ameliyat olmak isteyenlere en ciddi alternatif olarak kullanılıyor.

22517.jpg

Bu uygulama diğer cerrahi işlemler kadar etkili mi?

Bıçak altına yatmaktan korkanlar için kullanılabilecek ilk seçenek. Elbette estetik cerrahi kadar etkili değil. Çok sarkmış ciltlerde yapılan uygulamalardan etkili sonuç alamayız. Thermage Body deriyi gençleştirip, toparlar. Böylelikle poponuz kalkık bir görünüme sahip olur.

22516.jpg

Cildin üst yüzeyi ısınmıyor mu?

Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kollajen liflere isi verilerek yapılıyor. Elle kullanılan bir aparat, hafifçe deriye temas ederek zararsız CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki dokuları sıkılaştırarak, yeni kollajenler oluşturmasını sağlıyor. Bu da cildin görünen bölümünde gerginlik ve sıkılaşma olarak kendini gösteriyor.

22515.jpg

Bu uygulama ne kadar sürüyor?

İşlem süresi, uygulama yapılacak alana bağlı olarak 20 dakika ile 2 saat arasında değişiyor.

22514.jpg

Thermage Body uygulaması güvenli midir?
Thermage’ın mükemmel derecede bir güvenirlik raporu vardır. Dünyadaki yaklaşık Thermage uygulanan 70.000 hastanın ancak 1%’den azında minimal bir yan etki bildirilmiştir. Bu az oran rapor edilmiş yan etkiler arasında en yaygın olanları, sadece tedavi edilen bölgede olmak üzere, geçici şişme, kızarıklık ve küçük şişliklerdir. Bu arazların hepsi birkaç gün veya hafta içinde tamamen kaybolmuştur. Çok nadir görülen (0,2%’den az) iyileşme daha uzun sürebilir.

22513.jpg

Sonuçlar ne zaman görülür?

İlk sonuçlar hemen görülebilir. İyileşme süresi hemen başlar ve uzun süreler cildin bu iyilik hali korunur. Ölçülebilir sıkılaşma ve şekillenme tek seanslık bir uygulama sonrasındaki iki ile altı ay arasında giderek artan bir şekilde görülebilir.

22512.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.